Bu uygulama ile her Android parmak izi tanıyor

Android cihazınızda flaşlı arka kamera varsa, bu uygulama aracılığıyla parmak izi ile kilit açma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Son dönemde akıllı telefonlarda sıkça görmeye başladığımız parmak izi okuyucu sensörler birçok firma tarafından gururla öne çıkarılıyor. Akıllı telefonların daha kolay ve daha güvenli şekilde kullanılmasını sağlayan parmak izi okuma sistemleri, maalesef tüm akıllı telefonlarda bulunmuyor. SUXD tarafından geliştirilmiş olan App lock Finger Print adlı mobil uygulama, bu teknolojiyi flaşlı arka kameraya sahip tüm Android cihazlarda kullanılabilir hale getirdi. Firmanın ücretsiz olarak da kullanılabilen uygulamasıyla, arka kameranız parmak izinizi tanıyabiliyor ve bu sayede mobil cihazınızı tıpkı parmak izi sensörüne sahip diğer mobil cihazlar gibi kullanabiliyorsunuz.

app-lock-finger-print

Biraz yavaş, biraz ilkel

Arka kameraya parmak izi okutmak, yaptığımız denemelerde çok zor olmadı. Ancak şu bir gerçek ki, içerisinde dahili parmak izi okuyucu sensör bulunan mobil cihazlarla karşılaştıracak olursak bu uygulama oldukça ilkel ve yavaş kalıyor. Uygulama içerisindeki ayarlarla biraz boğuştuktan sonra cihazınızdaki herhangi bir uygulamayı sadece parmak izi okutarak açılır hale getirebiliyorsunuz. Uygulama, sizi rahatça tanımak için parmak izinizi yedi kere fotoğraflıyor. Uygulama açarken gerçekleştirilen parmak izi okutma süresi düşük ışıklı ortamda iki saniyeyi aşabiliyor.

Eğer App lock Finger Print’i denemek istiyorsanız bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Uygulama hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “Bu uygulama ile her Android parmak izi tanıyor

Comments are closed.