Sony, Xperia Z5 fiyatlarını düşürdü

Yüksek fiyatlarıyla dikkat çeken Xperia Z5 serisi akıllı telefonlar Sony tarafından yeniden fiyatlandırıldı. Haberler oldukça sevindirici.

3 Eylül 2015 tarihinde resmi olarak tanıtılan Xperia Z5 ailesi teknoloji dünyasında büyük ses getirmişti. Dünya’nın en hızlı odaklama yapan akıllı telefonlarını gururla tanıtan Sony, bir de Premium modeliyle ilk 4K ekranlı Android telefonu bizlere sunmuştu. Fiyatları ile epey eleştirilen yeni Sony akıllı telefonlar, görünen o ki ilk duyurulan fiyatlardan daha ucuza satılacak. Uswitch‘in haberine göre Sony, İngiltere piyasası için Xperia Z5 fiyatlarını revize etti.

xperia-z5-compact-cihaztv

Xperia Z5 Compact’a ciddi indirim

Yeni fiyatlandırmasıyla epey konuşulacak gibi görünen Sony, gerçekten kayda değer indirimlere imza attı. Resmi tanıtımın ardından Sony İngiltere resmi satış sitesinde sırasıyla 549£, 599£ ve 699£ olarak fiyatlandırılan Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium üçlüsü yenilenen fiyat tablosunda 429£, 549£ ve 629£ fiyat etiketleriyle dikkat çekti. Özellikle Compact modelin fiyatında yapılan 120£’lik indirim kesinlikle göz ardı edilemeyecek kadar büyük.

Sony’nin ilk başta tepki çeken fiyatlarını revize etmesi oldukça makul bir hamle. Umarız bu akıllı telefonlar ülkemizde de uygun fiyatlarla karşımıza çıkar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “Sony, Xperia Z5 fiyatlarını düşürdü

  1. Türkiyede vergi olayı çok fazla olduğu için bu fiyatlarda ülkemize gelmesi çok zor.Hele ben z5 premium un fiyatının 3000 tl ye yakın olacağını hatta biraz geçeceğini düşünüyorum

Comments are closed.