3500 TL Üstü Cep Telefonlarında Taksit Sayısı 3 Aya İndi

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetim Kurumu) fiyatı 3500 TL’yi aşan cep telefonu alımlarında taksit sayısını 6 aydan 3 aya indirdi.

Bugün BDDK’nın (Bankacılık Düzenleme ve Denetim Kurumu) “Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlandı. Milliyet’in haberine göre Bu yönetmelikle birlikte 3500 TL üstü cep telefonu alımlarında sunulan 6 ay taksit imkanı 3 aya indirildi.

İlginizi çekebilir: 2000-2500 TL Arası En İyi Akıllı Telefon Tercihleri

Söz konusu maddede “… bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi on iki ayı, tablet alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi altı ayı, fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasına kadar olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi on iki ayı, fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasının üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi üç ayı aşamaz. Bu kredilerin yeniden yapılandırılmasında aynı vadeler uygulanacak.” ibaresi değiştirildi. Burada “cep telefonu için kullandırılan kredilerin vadesi üç ayı aşamaz” açıklaması dikkatleri üzerine çekti.

Bu karar piyasaya nasıl yansır bilemiyoruz ama gördüğümüz kadarıyla şu an birçok satış noktasında tüketici kredisiyle çok sayıda taksit imkanı sunuluyor. Bunun dışında GSM operatörlerinin kampanyalarında da herhangi bir değişiklik görünmüyor. Bakalım bu taksit azaltma kararıyla cep telefonu satışlarında büyük değişiklikler görecek miyiz, merakla bekliyoruz.