CES 2016 İnovasyon Ödülleri’nde Samsung, 38 ödül aldı

Samsung Electronics, Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı – CES 2016 İnovasyon Ödülleri kapsamında 38 ödüle layık görüldü.

Tüketici elektroniği ürünlerinde dikkat çeken üstün tasarım ve son teknoloji mühendisliğinin onurlandırıldığı İnovasyon Ödülleri’nde, 27 farklı kategoride CES 2016 İnovasyon programına başvurusu yapılan ürünler, bağımsız endüstri mühendisleri ile sektör medyası üyelerinden oluşan seçkin bir heyet tarafından değerlendirildi.

1976’dan bu yana Tüketici Teknolojisi Derneği (Consumer Technology Association® – CTA) her yıl düzenlenen ve dünyanın en büyük tüketici teknolojileri fuarı olan CES 2016 kapsamında düzenlenen İnovasyon Ödülleri’nde Samsung, ödül sayısını bir önceki yıla göre (2015, 36 ödül – 2016, 38 ödül) artırdı. Böylece, CES’in son 10 yılında Samsung’un aldığı toplam “En İyi İnovasyon” ödülü sayısı 22’ye ulaştı.

samsung-inovasyon-urunleri-2016

Tüketici elektroniği teknolojileri söktöründe faaliyet gösteren firmaların bir araya geldiği, ürün tasarımı ve mühendisliği konusundaki başarıları ödüllendiren CES, bu yıl Samsung’u 3 ayrı “En İyi İnovasyon” ödülüyle onurlandırdı.

Ödülleri değerlendiren Samsung Electronics Kuzey Amerika Başkanı ve CEO’su Gregory Lee; “Samsung olarak, insanların bağlantılı hayatlar sürdürmesine yardımcı olan ürünlerimiz aracılığıyla, müşterilerimize eşsiz bir deneyim sunmaya devam ediyoruz. Tüketici deneyiminde sürekli olarak yenilikçilik ve mükemmelik sağlamaya yönelik taahhüdümüzün, Tüketici Teknolojisi Derneği (CTA) ve sektör tarafından takdir edilmesinin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Samsung’un 18 ayrı kategoride ödül kazanan ürünleri arasında TV, Monitor, Akıllı Telefon, Tablet, Dijital Görüntüleme, Giyilebilir Cihazlar, Beyaz Eşyalarve Bellek ürünleri yer alıyor. Samsung’un ödül kazanan ürünlerinin pek çoğu, 6-9 Ocak tarihlerinde düzenlenecek olan CES 2016 Fuarı’nda sergilenecek. Kazanan ürünlerden bazıları, 5 Ocak 2015’te gerçekleşecek olanSamsung CES basın toplantısında da sergileniyor olacak.

Samsung’un ödül kazanan ürünleri:

Samsung Gear S2 – Kullanıcı arayüzünü tek bir kadran çevirişiyle kolayca kontrol etmeye imkan veren döndürülebilir bezel halkası, sezgisel kullanıcı arayüzü ve yuvarlak tasarımıyla dikkat çeken Gear S2, ajanda ve e-mail’leri kontrol etmek, mesaj göndermek için bir bakışta görülebilen bildirimlerle kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor.

samsung-gear-s2-03

Galaxy S6 edge+ – İzleyiciyi içine alan 5.7inç’lik çift yanekranıyla Galaxy S6 edge+, geleneksel akıllı telefon tasarımı kavramını yıkarak sektöre öncülük eden özellikler sunuyor. Bu özelikler arasında yüksek kalite fotoğraf ve videolar çeken gelişmiş kamera, hızlı kablolu ve kablosuz şarj ve güçlü işlemci yer alıyor.

en-iyi-kamera-galaxy-s6-edge-plus

Samsung Galaxy View – Mobil eğlence kavramını yeniden şekillendirerek izleyiciyi içine alan, hareket ettirilebilir ve dokunulabilir bir TV deneyimi sunan Galaxy View; eşsiz video merkezli kullanıcı arayüzüyle, online yayın içeriğine, interaktif videolara, kitaplar ve diğer dijital içeriğe erişim sağlıyor.

galaxy-view

Samsung Gear VR – Samsung Galaxy Note5, Galaxy S6 edge+, Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge ile uyumlu sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR, şaşırtıcı bir gerçeklik deneyimi için gereken renk, netlik ve performansı sağlayabilmek için her cihazın Quad HD Super AMOLED ekranından yararlanıyor.

samsung-gear-vr-sanal-gerceklik-gozlugu-fiyat-ve-cikis-tarihi-2

Samsung 950 PRO 512GB – Dikey NAND teknolojisine sahip Non-Volatile Memory Express (NVMe) M.2 form faktörlü bu sabit diski (SSD), yüksek performanslı işlerin görüldüğü PC ve laptop’ların ihtiyacına cevap vermek üzere tasarlandı. Bilgisayar destekli tasarım, veri analizi ile mühendislik simülasyonları gibi projeler için ideal olan 950 PRO, yoğun iş yükü altında dahi, kullanıcılara üstün performans, daha yüksek bant genişliği ve daha düşük gecikme süresi sağlıyor.

samsung-950-pro-m2-ssd-cihaztv

Samsung 850 PRO 2TB – Dünyanın ilk 2 terabaytlık sabit diski Samsung 850 PRO 2TB, hızlı veri erişim ve program yükleme sürelerinin yanı sıra enerji verimliliğinde sektöre yön veren yüksek performanslı ve yüksek yoğunluklu bir depolama cihazı. V-NAND teknolojisine sahip 850 PRO 2T, ortaya kusursuz bir güvenilirlik ve ömür boyu üstün bir performans koyuyor.

samsung-850-pro-2tb

Samsung SleepSense Sleep Monitor: Bluetooth and IoT özellikli Samsung SleepSense cihazı, uyuma alışkanlıklarınızı takip edip bu alışkanlıklara dair bilgiyi akıllı, yenilikçi ve basit bir şekilde sunmak ve tüketicilerin telefonlarına sağlıklarına ilişkin en önemli göstergeleri kontrol edebilecekleri kişiye özel uzman tavsiyeleri göndermek için kompleks bir sensör dizisi kullanıyor.

samsung-sleep-sense-sleep-monitor

Samsung 128GB UFS – İlk mobil bellek, Universal Flash Storage (UFS) 2.0 standardına dayanırken, bu ultra hızlı ürün mobil cihazlar için en yüksek kapasiteli, en yüksek performanslı, en ince ve küçük yerleşik depolama hafızası olarak dikkat çekiyor. 20MP+ kameralar ve 4K video dosyalarından görüntülere hızlı erişim imkanı tanıyan bellek; aynı zamanda 5G bağlantısına da sahip. Universal Flash Storage ayrıca çok daha kısa uygulama yükleme ve yanıt verme süreleri de sunuyor.

samsung-128gb-ufs

Samsung 12Gb LPDDR4 – Dünyanın en yüksek yoğunluklu mobil çipi DRAM, 34.1GB/s bant genişliği ile akıllı telefonlara 6 GB özelliği sunabiliyor. Sektörün daha önceki yüksek performanslı mobil Dram’larına göre üç kat daha hızlı performans gösteren çip; UHD ekrana sahip amiral akıllı telefonlar ve tabletlerin gerçek zamanlı, çok görevli senaryolarına uyum sağlıyor. Çip aynı zamanda %50 daha fazla enerji verimliliği ve son teknoloji 64bit sistemli akıllı telefonlar için de en uygun yoğunluğu sağlıyor.

samsung-128gb-lpddr4

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.