Samsung Galaxy Note 5 Winter Edition Güney Kore’de satışa çıktı

Samsung Galaxy Note 5 Winter Edition, Güney Kore’de kışın gelişini kutlamak için piyasaya sürüldü

Akıllı telefonlar, sundukları depolama alanlarıyla dizüstü bilgisayarlara rakip olmaya başladılar. Üreticilerin bir bölümü yüksek kapasiteli microSD desteği sunuyor. Hafıza kartlarının okuma ve yazma hızlarını yetersiz bulan bazı markalarsa, dahili hafıza kapasitesi yüksek ve pahalı cihazlar üretiyor. 32 GB ve 64 GB UFS 2.0 dahili hafıza seçenekleriyle piyasaya sürülen Galaxy Note 5, ikinci kısım cihazlar arasında yer alıyor. 64 GB dahili hafızayı yeterli bulmayan tüketicilerin Samsung Galaxy Note 5 Winter Edition ile kesinlikle rahata ereceklerini düşünüyoruz.

Samsung Galaxy Note 5 Winter Edition

Kış mevsiminin gelişini selamlayan Samsung Galaxy Note 5 Winter Edition, yalnızca Güney Kore’de temin edilecek ve 128 GB dahili hafıza içerecek. Cihaz Güney Kore’nin en büyük iki cep telefonu servis sağlayıcısı SK Telecom ve KT üzerinden satışa sunuldu. Altın platin ve gümüş titanyum renklerde üretilen 128 GB dahili hafızalı akıllı telefon 846 dolar fiyatla temin ediliyor.

Cihaz geniş depolama kapasitesi haricinde bir avantaj sunmuyor. Note 5’in bu sürümünün uluslararası pazarda ve Türkiye’de piyasaya sürülmeyeceği anlaşılıyor. Türkiye’de 128 GB dahili hafızalı Android akıllı telefon temin edilemiyor. 128 GB’a varan depolama kapasitesi hedefleyen Android tutkunları, microSD kart destekleyen cihazlara yönelmek zorunda.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.