Neffos: TP-LINK akıllı telefon geliştirdi

TP-LINK Neffos akıllı telefon modeliyle mobil cihaz pazarına girmeyi hedefliyor

Dünyanın en büyük Wi-Fi ağ ürünleri sağlayıcısı olan TP-LINK akıllı telefon pazarına gireceğini duyurdu. TP-LINK akıllı telefon ürünlerinin ilk örneği olan Neffos, Şubat ayında dünya çapında piyasaya sunulacak. Neffos’un pratik ve kullanıcı dostu bir akıllı telefon olacağı açıklandı.

TP-LINK Başkanı Jeffrey Chao “Neffos’u geliştirmekteki esas niyetimiz, insanlar ile cihazlar arasında sorunsuz bir bağlantı kurarak benzersiz bir dijital deneyim yaratmak” diyerek sözlerini şöyle sürdürüyor: “Gerçek bir akıllı telefonun hem kullanıcıların teknolojiden keyif almalarını sağlayabileceğine hem de bilgi patlamasının yaşandığı bir çağda kullanıcılara rahat bir yaşam tarzı sunabileceğine inanıyoruz. Böylece akıllı telefonun kullanıcılar için yalnızca bir araç olmaktan çıkıp, kendilerini yansıtabilecekle ri bir moda ikonu olabilecek.”

TP-LINK Neffos akıllı telefonun özellikleri şimdilik gizli tutuluyor. Cihazın 2016 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Neffos’un piyasaya sürülmesi, TP-LINK’in sabit ekipmanlardan (yönlendiriciler , akıllı ev sistemleri, bulut hizmetleri) mobil cihazlara açıldığını da gösteriyor. IDC 2015 sıralamasına göre, TP-LINK’in Wi-Fi ürünlerindeki küresel pazar payı yüzde 42,9’a ulaştı. Bu sıralamayla, ikinci sıradaki şirketten 33,42 puan daha yukarıda yer alıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.