Alphabet Başkanı Eric Schmidt iPhone 6s kullanıyor

Eski adıyla Google, yeni adıyla Alphabet’in Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt, bir etkinlikte iPhone 6s kullanırken görüntülendi.

Teknoloji dünyasını yakından takip edenler Eric Schmidt’in kim olduğunu bilirler. Bir süre önce adı değişen Google şirketinin, yeni adıyla Alphabet‘in Yönetim Kurulu Başkanı olan Eric Schmidt, yıllardır Android platformunun ne kadar güçlü, ne kadar güvenli ve ne kadar avantajlı olduğu hakkında iddialı demeçler vermiştir. Gelin görün ki Schmidt, övgülere sığdıramadığı Android platformunda yüzlerce farklı model akıllı telefon varken, hatta kendi firmasının logosunu taşıyan Nexus cihazlar dururken kişisel hayatında iPhone 6s kullanırken görüntülendi.

eric-schmidt-iphone-6s-cihaztv

Birkaç yıl önce de BlackBerry akıllı telefonundan vazgeçmek istemediği için gündeme gelmiş olan Schmidt, Osen adlı Kore web sitesi tarafından paylaşılan bu fotoğraflarla epey konuşulacak.

Google ve Apple arasında özellikle mobilite alanında amansız bir rekabet sürerken, Eric Schmidt’in kameralara açık bir ortamda iPhone 6s kullanması hem Android tutkunları tarafından, hem de Alphabet firmasındaki diğer yetkililer tarafından pek hoş karşılanmayacak gibi görünüyor.

Eric Schmidt iPhone 6s

2013 yılının Kasım ayında kendi Google+ sayfasında, iOS kullanıcılarının Android’e daha rahat geçebilmesi için bir rehber paylaşan, yine 2013 yılında Android’in iOS’tan çok daha güvenli bir mobil platform olduğunu savunan Schmidt, anlaşılan o ki kişisel hayatında Android cihazları pek tercih etmiyor. Bakalım konu hakkında Schmidt’ten bir açıklama gelecek mi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.