Galaxy S6 Edge, Android 6.0.1 Marshmallow ile çok değişecek

Samsung’un yakışıklı akıllı telefonu Galaxy S6 Edge, bir videoda Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle görüntülendi.

Samsung, Android güncellemeleri konusunda hızlı ilerlemeyi hedef edinmiş firmalardan biri. Güney Koreli teknoloji devi, 2014 yılı ve sonrasında piyasaya çıkmış olan tüm amiral gemisi Android cihazlarına Android 6.0 Marshmallow güncellemesini göndereeğinin sözünü vermişti. Halen geliştirme aşamasında olan kapsamlı güncellemeyle Samsung akıllı telefonların daha yüksek performans, biraz daha fazla pil ömrü ve daha keyifli bir kullanıma kavuşacağı iddia ediliyor. Ayrıca Android 6.0 Marshmallow ile gelecek olan “microSD kart hafızasını dahili hafızaya ekleme” özelliği sayesinde microSD kart yuvasına sahip olan Galaxy modellerinin kullanım şekli önemli oranda değişecek. Peki tüm bu iştah açıcı bilgiler doğrultusunda, Galaxy S6 Edge üzerinde Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemini görmeye ne dersiniz?

Galaxy S6 Edge kenar ekranı

Raheel Ahmad adlı YouTube kullanıcısı tarafından paylaşılan videoda, Galaxy S6 Edge’in Android 6.0.1 ile birlikte epey değiştiğini açıkça görme fırsatına eriştik. Edge ekranını çok daha fonksiyonel hale getiren güncelleme sayesinde, Galaxy S6 Edge’in kenarlarında yeni yazılımsal paneller görebileceğiz. Kişiler, Edge uygulamaları, mekanlar, hızlı araçlar, görevler, S Planner, hava durumu, Twitter trendleri, Yahoo Finans ve Yahoo Spor gibi uygulamalar, Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesiyle Galaxy S6 Edge kenar ekranında kullanılabilecek. Tüm bu özellikler doğrultusunda, fazla fonksiyona sahip olmamasından dolayı eleştirilen Edge ekranı bambaşka bir boyut kazanacak.

Detayları içeren videoyu sayfanın üst kısmında izleyebilirsiniz. Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.