Galaxy S7 edge tanıtım videosu Endonezya’da yayına girdi

Samsung Endonezya, Galaxy S7 edge modelinin özelliklerini vurgulayan ilk videoyu yayımladı, bize de izlemek düşüyor

Samsung’un 2016 model kavisli ekranlı üst düzey Android akıllı telefonu Galaxy S7 edge, önümüzdeki hafta Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacak ve birkaç gün boyunca bu etkinlikte sergilenecek. Cihazın ilk reklam videosu Barselona MWC 2016 organizasyonunun öncesinde, Endonezya’da yayına girdi. Geçtiğimiz yıldan bu yana, S7 edge’in tasarımının S6 edge’den fazla uzaklaşmayacağı dile getiriliyordu. Samsung Endonezya’nın paylaştığı 1 dakikalık video, söylentileri doğruluyor.

samsung-galaxy-s7-edge-yeni-ozellikler

Galaxy S7 edge’in tasarımı geçtiğimiz yılki konseptin devamı niteliğinde olsa da, ürünün iç yapısında bazı yenilikler yaşandığından eminiz. Tanıtım videosunda görüldüğü kadarıyla cihaz, yağmurda rahatlıkla kullanılabiliyor. En son Galaxy S5 neslinde görülen suya ve toza dayanıklı yapı, S7 edge ile birlikte geri dönecek gibi görünüyor. Akıllı telefonlarıyla birlikte yağmurda gezinti yapmayı sevenler, doğa serüvenlerine atılırken cihazlarını yanında taşımak isteyenler bu yeniliğe sevinecekler.

samsung-galaxy-s7-edge-yeni-ozellikler-2

Endonezya’nın başarılı okçularından Dellie Treesyadinda’nın da göründüğü S7 edge tanıtım videosunda, akıllı telefonun sporculara yardımcı olan hareket algılama ve egzersiz takibi fonsiyonları vurgulanıyor. Video’da öne çıkarılan yetenekler bununla sınırlı kalmıyor elbette. Samsung’un yeni nesilde de kablosuz şarj teknolojisine tam destek verdiğini görüyoruz.

samsung-galaxy-s7-edge-yeni-ozellikler-4

Akıllı telefonun teknik özellikleri şimdiye dek birkaç defa sızdırıldı. Şimdiye dek belirtilen özellikleri arasında en ilginci, daima açık kalacağı vurgulanan yüksek enerji tasarruflu 5,2 inç 2K QHD Super AMOLED ekran. Bu ekranın batarya ömrünü baltalamayacağı ve %100 dolu şarj ile 2 güne varan kullanım süresi elde edileceği iddia ediliyor. Fakat bu özellikleri video’da belirtilenler arasında göremiyoruz. Dolayısıyla, ürünün detaylı fonksiyonlarını ve bileşenlerini öğrenmek için 21 Şubat’ta Barselona’da düzenlenecek tanıtım sunumunu beklemekten başka çaremiz yok.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.