HTC A9’un tasarımı Twitter’dan dünyaya yayıldı

HTC A9’un tasarımına ışık tutan fotoğraflar internet aleminin gözleri önüne serildi

HTC’nin 2015 yılında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar, yetkililerin hedeflediği ilgiyi ve satış rakamlarını yakalamakta zorlanıyor. Yılbaşında HTC’nin CEO’luk koltuğunu devralan Cher Wang, bu gidişatın yön değiştirmesini sağlayacak özel bir akıllı telefon geliştirdiklerini belirtmişti. Wang’in sözleri, yeni ve üst düzey HTC Android’in Ekim ayında ortaya çıkacağını vurguluyordu.

Şirketin tepesindeki ismin belirttiği cihaz, birçok farklı isimle anılıyor. Bazı kaynaklar HTC A9 veya HTC Aero adını tercih ediyor, bazılarıysa HTC Hero ismiyle yetiniyor. Cihazın fotoğraflarıysa ilk kez bugün Twitter aracılığıyla internet aleminin karşısına çıktı. Akıllı telefonun tasarımının HTC One M9 ve M9 Plus’tan oldukça farklı olduğunu ilk bakışta algılamak mümkün.

htc-aero-tasarimi-sizdirildi-800

Cihazın eğimli yapıda üretilen ve 2,5D tabir edilen koruma camıyla süsleniyor. HTC’nin bu yeni modelinde MediaTek’in 10 çekirdekli işlemcisinin kullanılacağı söyleniyor. MediaTek HelioX20 10 çekirdekli 64-bit işlemciye eşlik eden diğer özelliklerinse, 5,2 inç QHD SuperLCD 3 kapasitif dokunmatik ekran, 4 GB RAM ve 3500 mAh batarya olarak sıralandığı iddia ediliyor.

Sızdırılan görseldeki akıllı telefonun gerçekten de HTC A9 olup olmadığını teyit etmek henüz mümkün değil. Twitter’da paylaşılan görsellerin ardından Ekim ayını takvimlerimize işaretledik ve resmi tanıtımı beklemeye başladık.