HTC Desire Eye Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi yolda

Selfie alanında uzmanlaşan HTC Desire Eye akıllı telefonun yıl içinde Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi sürümüne güncelleneceği ortaya çıktı

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, Android işletim sistemine gelen yenilikleri tüketicilerine erkenden sunmaya özen göstermesiyle biliniyor. Aralık ayında sızdırılan bir tabloda, şirketin son dönemde piyasaya sürdüğü cihazlar için planlanan yazılım terfi paketleri ve bunların yayın tarihleri yer alıyordu. Bu listede, One M8, One M9 gibi aygıtların erkenden güçleneceklerini görmüştük. Bununla birlikte, HTC Desire Eye Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesinin hala onay almayışı yüzünden endişelenmiştik.

2014 yılında piyasaya sürülen 2 GB RAM’li HTC Desire Eye, 4 çekirdekli 32-bit Qualcomm Snapdragon 801 mobil işlemciden güç alıyor. Bu işlemci günümüz standartları için bile son derece güçlü. Ön ve arka yüzünde çift-LED flaşlı 13 megapiksel dijital kamera barındıran bu akıllı telefon Android 6.0 Marshmallow güncellemesini fazlasıyla hak ediyor.

HTC Desire Eye'ın Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesine kavuşacağı söyleniyor.

HTC için özel ROM geliştiren LlabTooFer‘ın Twitter hesabında paylaştığına göre, Desire Eye yılın ilerleyen dönemlerinde Android 6.0.1 Marshmallow versiyonuna terfi edecek. HTC yetkilileri henüz Sense 7.0 arayüzünün bu cihaza geleceğini müjdelemediler. Resmi kanallardan açıklama yapılmasa da, şirketin ürünleriyle bu denli haşır neşir olan bir geliştiricinin verdiği müjdeye inanmak istiyoruz.

Android 6.0’ın içerdiği birçok yenilik arasında bize göre en önemlisi, enerji tasarrufunu artıran Doze modu. Bu modda çalışan bir akıllı telefonun ekranı kapandığında, arka planda faaliyette olan uygulamalar da kapatılıyor. Bu sayede Desire Eye’ı şarj etmeden birkaç saat daha fazla kullanmak mümkün olacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “HTC Desire Eye Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi yolda

Comments are closed.