iOS 9.2.1, iPhone 4s ve iPhone 5’in performansını yükseltti

Apple kullanıcılarına sunulan iOS 9.2.1 güncellemesi, performans sorunları yaşayan iPhone 4s ve 5’i rahatlatıyor

iOS 9.2.1 güncellemesinin iPhone 4s ve 5 modellerinin yavaşlıklarına çözüm getirdiği söyleniyor. iAppleBytes’ın yaptığı karşılaştırmada, işletim sisteminin 8.4.1 ve 9.2.1 yüklü iki iPhone 4s’in arayüzleri arasındaki farkı bariz biçimde görmek mümkün. iOS 9.2.1 ile çalışan modelin açılışı 8.4.1’li 4s’ten daha uzun sürüyor. Fakat en güncel işletim sistemiyle donatılan cihazın web tarayıcısı diğerine kıyasla daha hızlı çalışıyor. Uygulama yükleme hızı kıyaslaması da 9.2.1’li 4s lehine sonuçlanıyor.

2015 yılının son günlerinde ilginç bir dava haberi almıştık. iOS 9 yüzünden cihazının kullanılmayacak kadar yavaşladığını iddia eden bir iPhone 4s kullanıcısı Apple’ı mahkemeye vermişti. Yayımlanan yeni güncelleme sayesinde bu tür davaların açılmasına gerek kalmayabilir.

iPhone 4s ve 5'in iOS 9 ile karşılaştığı performans sıkıntıları, 9.2.1 güncellemesiyle son buluyor.

Apple’ın mobil platformunun dokuzuncu nesli, şirketin akıllı telefon ve tabletlerine 10’dan fazla yenilik getirdi ve 2016 yılında da gelişmeye devam edecek. Fakat platformun kavuşacağı yeni özellikler, yıllanmış akıllı telefonların performanslarını yeniden düşürebilir. Nitekim yakın zamanda geliştiricilere sunulan 9.3 yazılım paketi, akıllı telefonların işlemcilerini fazlasıyla meşgul eden 3 yeni özellik içeriyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.