Xiaomi Redmi Note 3 Pro’nun teknik özelliklerine ve fiyatına şaşırmamak elde değil

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, uygun fiyata güçlü teknik özellikler sunan ilginç bir Android akıllı telefon modeli

Çin’in en ünlü teknoloji markaları arasında yer alan Xiaomi, birbirinden güzel akıllı telefonlar tanıtmaya devam ediyor. Teknoloji tutkunları, Qualcomm Snapdragon 820 mobil işlemcili Xiaomi Mi5 ile tanışmayı bekliyorlar fakat geliştiricinin bu cihazı aceleye getirme niyeti yok. Geçtiğimiz hafta tanıtılan Xiaomi Redmi 3, 105 dolarlık fiyatına rağmen çekici teknik özellikler içeriyordu. Bu cihazı takip eden Redmi Note 3 de 150 dolara satın alınan en cazip cihazlardan biriydi. Yeni duyurulan Xiaomi Redmi Note 3 Pro, bu iki ürünün performansını yeterli bulmayan tüketicilere hitap ediyor.

xiaomi-redmi-note-3-pro-teknik-ozellikler-ve-fiyat

Sekiz çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 650 mobil işlemciyle donatılan cihaz, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza içeriyor. 5,5 inç Full HD ekranlı Xiaomi Redmi Note 3 Pro, görüntülerin kontrastını ortam ışığına göre değiştiriyor. Güneşli havada bile net görüntüler sunmayı vaat eden akıllı kontrast teknolojisinin büyük miktarda enerji harcayacağına şüphe yok. Bunu düşünen geliştiriciler cihaza 4050 mAh kapasitede bütünleşik lityum iyon pil yerleştirmişler.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro'nun teknik özellikleri, fiyatı ve tasarımına ilişkin detaylar ortaya çıktı.

Parmak izi okuyucu ve çift SIM gibi rahatlıklar sunan metal kasalı Android akıllı telefon, 220 dolar fiyatla satışa sunulacak. Bu kadar ekonomik fiyata sahip bir cihazın fotoğraf alanında bu denli iddialı olması şaşılacak şey doğrusu. 5 megapiksel büyüklükte selfie çeken Redmi Note 3 Pro’nun arka yüzünde faz algılama teknolojili 16 megapiksel dijital kamera yer alıyor. Bu kamera, saniyede 120 kare yavaşlatılmış video çekim yeteneği sunuyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.