Huawei Nexus 6’nın üç boyutlu tasarımı görüntülendi

Huawei’nin Google için özel olarak ürettiği 2015 model Nexus 6’nın render görüntüleri YouTube platformunda boy gösterdi

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen 6 inç ekranlı Google Nexus 6, bir anda öyle popüler olmuştu ki, Motorola’nın üretmeyi planladığı cihaz miktarı talep karşısında yetersiz kalmıştı. Google’ın teknoloji tüketicisine sunduğu ikinci dev ekranlı akıllı telefonda bu hataya düşülmemesine özen gösterileceği anlaşılıyor. Nitekim, 2015 model Nexus 6’nın büyük hacimli üretime son derece hazırlıklı olan Huawei tarafından geliştirileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Ekim ayında resmi olarak tanıtılması planlanan Huawei imzalı dev cihazın üç boyutlu tasarımı uSwitch ve @OnLeaks sayesinde internet alemine sızdırıldı. Akıllı telefonun render’larının ve teknik özelliklerinin aksesuar üreticilerine gönderildiğini belirten sızdırmacılar, görüntülere bu sayede ulaştıklarını iddia ediyorlar.

YouTube platformuna yüklenen video’nun gerçeği yansıtıp yansıtmadığı henüz garantilenmedi. Bununla birlikte, videoda yer alan tasarımın oldukça profesyonelce oluşturulduğu ve Huawei çizgilerine özenle uyulduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Micro-USB teknolojisini bir kenara bıraktığı anlaşılan geliştirici, USB-C yuvasıyla hızlı şarj ve hızlı veri aktarım yeteneği sunmayı hedefliyor. Huawei Nexus 6’nın 5,7 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlükte bir kapasitif dokunmatik ekran sergilediği belirtiliyor.

Cihazın işlemci modeline ve bellek miktarına ilişkin ayrıntılar halihazırda muğlaklığını koruyor. Huawei, üst düzey akıllı telefonlarında sekiz çekirdekli HiSilicon Kirin mobil çipsetleri tercih etmesiyle biliniyor. Fakat, geçmiş yıllardan bu yana Qualcomm işlemcilerden vazgeçmeyen Google’ın Huawei HiSilicon Kirin mobil yonga kümelerine yönelme ihtimali oldukça düşük.