Xiaomi Redmi 9 MediaTek Yongasetiyle Gelebilir

Bugüne kadar hep Qualcomm yongasetli akıllı telefonlarla karşımıza çıkan Xiaomi firması Redmi 9 modelinde MediaTek firmasına şans verecek.

Çin’in yükselen devi Xiaomi firmasını fiyat performans odaklı akıllı telefon modelleriyle tanıdık. Firma artık neredeyse tüm elektronik cihazlarını üretiyor olsa da bizim gözümüzde Xiaomi halen bir akıllı telefon devi konumunda. Bugüne dek genel itibarıyla Qualcomm markasının yongasetlerini akıllı telefonlarında kullanan firma, Techradar’ın haberine göre önümüzdeki yıl MediaTek ile işbirliği yapmaya hazırlanıyor. 2020 yılında piyasaya çıkması beklenen Xiaomi Redmi 9 akıllı telefonlarda MediaTek yongasetlerinin kullanılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: 1000-1200 TL arası en iyi akıllı telefon tercihleri

Xiaomi Redmi 8 ülkemizde 1000-1200 TL bandındaki iddialı akıllı telefon modellerinden biri. Bu cihaz gücünü Qualcomm’un Snapdragon 439 yongasetinden alıyor. Snapdragon 439 yongaseti üzerinde 4 adet 1,95 GHz Cortex-A53 ve 4 adet 1,45 GHz Cortex-A53 olmak üzere toplam 8 işlemci çekirdeği bulunuyor. Buna ek olarak Adreno 505 grafik işlemci ve 4 GB LPDDR3 RAM telefonda dikkat çeken diğer özellikler arasında.

Xiaomi Redmi 9’da bu özelliklerin biraz daha ileri taşınması gerektiğini düşünürsek Xiaomi firmasının muhtemelen 12 nm’den daha küçük transistör boyutuna sahip bir MediaTek yongasetini tercih edeceğini tahmin etmek zor değil. Söylentiler Redmi 9’un MediaTek Helio G70 yongasetiyle geleceği yönünde. Tabii ki bu bilgiler şimdilik resmileşmiş değil. Bakalım Redmi 9 hakkındaki detaylı bilgileri ne zaman görebileceğiz.