iPad Air 3’ün teknik özellikleri iPad Pro kullanıcılarını kıskandıracak

Apple iPad Air 3 tabletin ultrabook’lara rakip olacak teknik özellikler içereceği söyleniyor

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan iPad Pro’nun tanıtımında, bu cihaza sahip olan bir kullanıcının dizüstü bilgisayara ihtiyaç duymayacağını iddia etmişti. Şirket gerçekten de hedef değiştirmiş ve dizüstü üreticileriyle rekabet etmeye karar vermiş olabilir. Yeni nesil iPad Air 3’ün sızdırılan teknik özellikleri, şimdiye dek gördüğümüz en gelişmiş iOS tablet olan Pro’ya kafa tutacak kadar güçlü. Pro modelininse tablet sektöründe rakibi yok.

Tayvanlı teknoloji yayını DigiTimes’ta belirtilenlere göre, Air serisinin ekran boyu bu yıl da değişmeyecek. Fakat cihazın görüntü çözünürlüğünde büyük bir ilerleme bekleniyor. iPad Air 3’ün 9,7 inç büyüklükteki ekranının 4K Ultra HD kalitesinde olacağı söyleniyor.

ipad-air-2-bilesenleri-ipad-mini-govdesinde (4)

Geçtiğimiz günlerde, Pro modelinde görülen dörtlü hoparlör sisteminin Air 3’e geleceği iddia edilmişti. DigiTimes‘ın Tayvanlı tedarik zincirlerinden edindiği bilgiler bu iddiayı doğrular nitelikte.

Apple’ın yeni tabletinin 4 GB LPDDR4 RAM içereceğini yazan Tayvanlı yayın, bu cihazın ufaltılmış bir Pro olduğunu düşünmemize neden oluyor. Dolayısıyla ürünün Pro’da görülen A9X mobil işlemciyi içereceğini tahmin ediyoruz. Nitekim Apple, tablet işlemcilerini birden fazla nesilde değerlendirmeyi seven bir şirket.

iPad Air 3, Pro modelinin teknik özelliklerini daha ufak boy ekranda sunacak.

Apple’ın 4K ekranlı ve 4 GB RAM’li tableti, yeni bir iOS ürünüyle birlikte tanıtılacka. Mart ayında yapılacağı söylenen tanıtım sunumunda, 4 inç ekranlı iPhone 5SE ile Air 3’ü yan yana göreceğiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.