iPhone 6S ekranında 3D Touch teknolojisi olacak

Apple Watch ile tanıştığımız Force Touch teknolojisinin daha da ileri seviyesi olarak nitelendirilen 3D Touch teknolojisi iPhone 6S ile geliyor.

Önümüzdeki Çarşamba günü yani 09.09.2015 tarihinde tanıtılması beklenen iPhone 6S ve iPhone 6S Plus hakkında ilgi çekici haberler var. Yeni iPhone’ların üretim sürecine yakın kaynaklar tarafından sızdırıldığı iddia edilen bilgilere göre Apple, yeni akıllı telefonlarında 3D Touch teknolojisine yer verecek. Apple Watch ve 2015 model MacBook’ta gördüğümüz Force Touch, yani baskı şiddetini tanıyabilen dokunmatik yüzey teknolojisinin bir üst seviyesi olarak nitelendirilen 3D Touch teknolojisi, ekran üzerinde üç boyutlu dokunuş hissi yaşamanızı sağlayacak.

force-touch-teknolojisi-3d-touch

Dokunmatik ekran üzerinde girinti-çıkıntı hissetmek

Dokunma ve bastırma arasındaki farkı çok net bir şekilde hissettiren Force Touch teknolojisinden farklı olan 3D Touch teknolojisinde iki boyutlu değil üç boyutlu dokunuş hissiyatı olacak. Yani eğer iddialar doğruysa, iPhone 6S ve iPhone 6S ekranında bazı durumlarda çıkıntı ya da girinti hissi yaşanabilecek. Yeni nesil Taptic Engine (Bir tür titreşim motoru mekanizması) aracılığıyla çalışacağı düşünülen 3D Touch teknolojisinin özellikle mobil oyunlarda bambaşka bir keyif yaşatacağı tahmin ediliyor.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus hakkında detaylı bilgiler için 9 Eylül 2015 tarihinde gözünüz Cihaz.TV‘de olsun. Bu iki merak uyandıran akıllı telefon hakkında daha fazla bilgi için bu bağlantımıza tıklayabilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “iPhone 6S ekranında 3D Touch teknolojisi olacak

  1. Yine Apple yaptı yapacağını.Androidçiler düşünsün artık.Onlarda artık benzer birşey çıkartmaları gerekiyor.Ve yine Apple piyasayı sallayacak

Comments are closed.