Lenovo Vibe X3’ün teknik özellikleri ve fotoğrafları ortaya çıktı

Lenovo Vibe X3, Çin’de sertifika bekleyen Android akıllı telefonlar arasına katıldı

Akıllı telefon pazarının en büyük üreticilerinden biri haline gelen Lenovo‘nun Android modelleri geçtiğimiz yıl Türk teknoloji tüketicisinin beğenisine sunulmuştu. Metal gövdeli Lenovo Android akıllı telefonlar arasında en çok beğenilenlerden birinin Vibe X2 olduğunu söyleyebiliriz. 5 inç’lik büyük ekranıyla ve 7,3 mm’lik gövde kalınlığıyla göz dolduran Vibe X2’yi beğenenler, bu cihazın ağabeyi niteliğindeki Lenovo Vibe X3‘ü merakla bekleyeceklerdir.

Lenovo Vibe X3’ün Vibe X2’nin yerini almaktan ziyade, onun bir üst segmentindeki boşluğu doldurmayı hedeflediğini söyleyebiliriz. Nitekim, cihazın ekran boyu da, işlemci sınıfı da bu yıl tanışma fırsatı bulduğumuz Vibe X2’den bir gömlek üst seviyede seyrediyor.

Lenovo-vibe-x3-tenaa-3

Cihazın merkezinde, 6 çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 808 mobil işlemci bulunduğu söyleniyor. 5,5 inç Full-HD IPS ekranlı Android’in 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızayla donatıldığını da belirtelim.

Cihazın kamera özellikleri de oldukça iddialı. Ön yüzde yer alan 8 megapiksellik selfie kamerası ve 21 megapiksel çözünürlüklü arka kamera sensörü, poster boyutunda bastırılabilecek fotoğraflar çekilmesini sağlayacak.

Lenovo-vibe-x3-tenaa-2

154 mm uzunluktaki Android, 76,4 mm genişlikte ve 9,4 mm kalınlıkta. 4G LTE teknolojili akıllı telefonun piyasadaki en ince cihaz olduğu söylenemez. Arka yüzünde parmak izi okuyucusu taşıyan üst düzey Android’in TENAA sertifikasını alıp önümüzdeki haftalarda tanıtılmasını bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.