iPhone 6s ve 6s Plus kendiliğinden kapanıyor

Birçok iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kullanıcısı, cihazlarının rasgele zamanlarda kendiliklerinden kapanmasından şikayetçi

Apple, akıllı telefon sektörüne adım attığı ilk günden bu yana, sektörün en fazla kar eden markası ünvanını kazandı. Şirket, her yeni iPhone modelini onlarca milyon kişiye eriştiriyor. iPhone’a duyulan güvenin yersiz olduğunu kimse iddia edemez. Bununla birlikte, Apple’ın son 2 yıldır çıkardığı modellerde çok ciddi bazı hatalara düştüğünü de görmekteyiz.

iPhone 6, alüminyum gövdesinin kolaylıkla bükülmesiyle gündeme gelmişti. iPhone 6 Plus ise, iSight kamerasının optik stabilizasyon sıkıntıları yaşatmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Yeni nesil iPhone 6s‘in de sorunsuz bir cihaz olmadığını görüyoruz. iOS 9 ses hatası yüzünden birçok oyuncuya ve müzisyene acı çektiren yeni iPhone, şimdi de açık kalmakta zorlanmasıyla tepki alıyor.

iphone-6s-rastgele-kapanma

Apple destek sayfalarında, MacRumors forumlarında ve Reddit‘te yığılan şikayetlere bakılırsa, bazı iPhone 6s ve 6s Plus modelleri durduk yerde kapanıyor. Bataryası tam dolu bırakılan cihazların bile rastgele kapandığı ve zorlukla yeniden açıldığı söyleniyor.

Kullanıcılar, bu hatayı veren telefonların güç düğmesine 10 saniye basılı tutulmadan yeniden açılmasının mümkün olmadığını da belirtiyorlar. Şimdiye dek hatanın sebebini bulan çıkmadı. Apple’ın konuya ilişkin açıklamalarını bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.