Lenovo Vibe X3’ün tanıtım tarihi duyuruldu

Lenovo’nun yeni üst düzey Android akıllı telefonu Vibe X3, önümüzdeki hafta Çin’de tanıtılacak

Dünyanın en popüler bilgisayar markaları arasında yer alan Çinli Lenovo’nun akıllı telefonları, bu yıl Türkiye’ye adım attı. Şirketin Android işletim sistemli cihazları, ekonomik fiyatlarıyla kısa sürede Türk tüketicisinin tercihleri arasına girdi.

Fiyat ve performans oranını iyi tutturan Lenovo akıllı telefonlar arasında en sevilenlerden biri, Lenovo Vibe X2‘ydi. Ürün, 800 TL – 1000 TL fiyata satın alınan en iyi akıllı telefonlar listemizde yer alıyor. Bu modelin büyük boy ağabeyi Lenovo Vibe X3 de, çok yakında tanıtılacak.

Lenovo-vibe-x3-tenaa-2

Lenovo Vibe X3’ün Çin’deki tanıtım etkinliğinin davetiyeleri internette görüldü. Cihazın 16 Kasım 2015 günü tanıtılacağını ilan eden basın daveti, cihazın ses kalitesiyle iddialı olduğunu vurguluyor. Ünlü klasik müzik bestecisi Ludwig van Beethoven portresiyle süslenen davetiyeden anlaşıldığı kadarıyla Lenovo Vibe X3 stereo hoparlör içerecek.

Lenovo’nun yeni üst düzey Android akıllı telefonunun teknik özellikleri henüz kesinleşmedi. Fakat şimdiye kadar sızdırılanlar doğruysa 6 çekirdekli 64-bit Snapdragon 808 işlemci, 3 GB RAM ve 5,5 inç Full HD ekranlı bir akıllı telefonla tanışacağız.

lenovo-vibe-x3-tanitim-tarihi-ozellikler

Çin’in telekomünikasyon ürünü sertifikalandırma kuruluşu TENAA’da paylaşılan bilgilere bakılırsa akıllı telefonun arka kamerası 21 megapiksel çözünürlüğe sahip. Cihazın ön yüzünde 8 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Detaylı teknik özellikler için 5 gün daha beklemek zorunda kalacağız.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.