Letv Le Max Pro, Snapdragon 820 işlemcili ilk Android

Letv Le Max Pro, Qualcomm Snapdragon 820 mobil işlemci ve Sense ID biyometrik güvenlik teknolojilerini taşıyan ilk akıllı telefon

Çin’in online video ve eğlence devi Letv, USB-C bağlantılı ilk akıllı telefonlar olan Le 1, Le 1 Pro, Le Max ve Le 1S modelleriyle mobil teknoloji dünyasında adını duyurdu. Şirket yeni yılda da yenilikçi akıllı telefonlar satmayı hedefliyor. Samsung, Sony, LG ve Xiaomi gibi markalardan önce davranan Letv, Qualcomm’un yenilikçi teknolojilerini içeren bir Android cihaz geliştirdi. Letv Le Max Pro isimli 2016 model akıllı telefon, Qualcomm Snapdragon 820 mobil işlemciden güç alan ilk akıllı telefon olarak lanse edildi.

Letv Le Max Pro teknik özellikleriyle 2016 yılının akıllı telefonları için üst sınırı belirledi

4 çekirdekli 64-bit Snapdragon 820 işlemcili akıllı telefon, 6,33 inç 2560×1440 QHD AMOLED ekrana, 21 megapiksel arka kameraya ve 32/64/128 GB dahili depolama seçeneklerine sahip. Cihazın 3400 mAh kapasiteli dahili bataryası, Qualcomm Quick Charge 2.0 şarj teknolojisi sayesinde hızla dolacak.

Letv Le Max Pro, Qualcomm Snapdragon 820 mobil işlemciyi ve Sense ID ultrasonik parmak izi okuyucuyu içeren ilk akıllı telefon olmasıyla dikkat çekiyor.

Letv Le Max Pro, Qualcomm’un 2015 yılında ilan ettiği yeni nesil teknolojilerden Sense ID ultrasonik parmak izi tarayıcı teknolojisini içeriyor. Kapasitif parmak izi sensörlerinden daha güvenilir ve daha hızlı olduğu iddia edilen bu teknoloji, parmak izinin kaynağını ayırt edebiliyor. Yani kullanıcının parmak izinin başka cisimlere kopyalanması ve böylece sensörün kandırılması mümkün değil.

Letv Le Max Pro dünyanın en hızlı kablosuz bağlantı teknolojisini destekliyor

Le Max Pro’nun içerdiği yenilikler arasında, şimdiye dek geliştirilen en hızlı kablosuz internet teknolojisi olan Wi-Fi 802.11ad ağ standardı da bulunuyor. Çok bantlı Wi-Fi 802.11ad protokolüyle uyumlu cihazlar, saniyede 4,6 Gigabit’e varan hızlarda veri aktarabiliyor. Wi-Fi 802.11ad ağ standartı, yalnızca yüksek download hızı sağlamakla sınırlı kalmayacak. Bu teknolojinin akıllı telefonlardan harici ekranlara kablosuz olarak görüntü aktarmayı sağlayacağı söyleniyor.

Letv Le Max Pro büyük bir ihtimalle yalnızca Çin’de satışa sunulacak. Cihazın uluslararası temin edilebilirliği ve satış fiyatı henüz açıklanmadı.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.