Galaxy TabPro S, Surface Pro 4 ile rekabet edecek

Samsung Galaxy TabPro S Windows 10 işletim sistemli tablet, Surface Pro 4’e benzeyen tasarımıyla ve gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor

Las Vegas’ta düzenlenen 2016 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) teknoloji markalarının yeni nesil ürünlerinin tanıtımına sahne oluyor. Akıllı teknolojilerde ve elektronik ürünlerde uzman Güney Koreli şirketlerden Samsung, yeni nesil 2’si 1 arada tablet bilgisayarı Galaxy TabPro S modelini CES 2016 Fuarı bünyesinde tanıttı.

Samsung Galaxy TabPro S teknik özellikleri

Tam sürüm Windows 10 işletim sistemi ve güçlü teknik özelliklerle donatılan dev ekranlı tablet, piyasadaki en iddialı taşınabilir bilgisayarlarlar rekabet etmeye hazırlanıyor. 12 inç büyükükte 2160 x 1440 çözünürlüklü Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekran, 2,2 GHz çift çekirdekli 6. nesil Intel Core M taşınabilir bilgisayar işlemcisi ve 4 GB RAM ile donatılan aygıt 128 GB ve 256 GB SSD depolama seçenekleriyle piyasaya sürülecek.

Wi-Fi 802.11ac MIMO, NFC ve Buetooth 4.1 kablosuz bağlantı teknolojileriyle donatılan Samsung tablet, isteğe bağlı olarak 4G LTE modemli olarak temin edilebilecek.

Samsung Galaxy TabPro S’in ön ve arka yüzünde 5 megapiksel çözünürlükte dijital kamera bulunuyor. Tabletin içerdiği kamera teknolojileri, fotoğrafçılardan ziyade görüntülü görüşme yapmak isteyenlere hitap ediyor.

Dev ekranlı Windows 10 tabletin 5200 mAh kapasiteli dahili bataryasının 10,5 saate kadar dayandığı söyleniyor. Cihazın hızlı şarj teknolojisinden mahrum olma ihtimali yüksek. Üretici Galaxy TabPro S’in bataryasının dolması için 2,5 saat beklememiz gerekeceğini açıklıyor.

Samsung Galaxy TabPro S 5 megapiksel ön ve arka kamerayla donatıldı.

Samsung Galaxy TabPro S, çetin bir rekabetle karşılaşacak

Samsung’un battal boy tabletinin tasarım, aksesuar çeşitleri ve teknik özellikleriyle Microsoft Surface Pro serisine benzediğini söyleyebiliriz. Microsoft Surface Pro tablet bilgisayarlar, senelerdir pek çok kullanıcı ve marka tarafından eleştirildi. PC kullanıcılarının tablete yönelmeyeceğini savunanlara aldırış etmeyen Microsoft’un Surface Pro inadında haklı olduğunu 2016 yılında anlıyoruz.

Günümüz dünyasında Windows işletim sistemli büyük boy tabletlere yer olmadığını savunanların tümü bariz biçimde haksız çıktı. Taşınabilir bilgisayar alanında iddialı üreticilerin hepsi, 2’si 1 arada tablet geliştiriyor ve bu ürünleri geniş kitlelere ulaştırmaya çalışıyor.

PC sektörüne genel bir bakış attığımızda, 2015’in son çeyreğinde tanıtılan Microsoft Surface Pro 4‘ün rakiplerinin sayıca arttığını görüyoruz. Apple iPad Pro, Acer Aspire Switch 12S, Lenovo ThinkPad X1Google Pixel C ve bu hafta tanıtılan Samsung Galaxy TabPro S, güçlü sistemlerle donatılan tablet bilgisayarların ciddiye alınması gerektiğini ispatlıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.