LG G4 Pro’nun metal gövdesinde çift arka kamera görebiliriz

LG G4 Pro’nın sızdırılan teknik özellikleri, dev ekranlı Android akıllı telefon tutkunlarını sevindirecek

LG G4‘ün ülkemizde satışa sunulmasıyla birlikte, üst düzey Android alışverişi yapmaya hazırlanan kullanıcıların yaşadığı açmaz iyice düğümlenmişti. 5,5 inç 2K IPS Quantum ekranlı akıllı telefon, altı çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 işlemcisiyle sektöre yeni bir soluk getiriyordu.

Güney Kore kökenli cihazın üst düzey özelliklerinin plastikten üretilen bir gövdeye yerleştirilmiş olması, metal kasalı rakiplerinin tercih edilme şansını artırıyordu. LG Electronics’in en yeni Android’iyle birlikte metal malzemenin yaşattığı üst düzey hissiyatı sunmaya hazırlandığı söyleniyor.

Bu yılın son çeyreği için geliştirildiği iddia edilen alüminyum gövdeli LG G4 Pro, Samsung Galaxy Note 5 ve Note edge+‘a direkt bir bir rakip olacak gibi görünüyor. Cihazın 5,8 inç büyüklüğünde 2K (2560 x 1440 piksel) çözünürlüklü IPS Quantum ekranla donatılacağını öne süren sızdırmacılar, 4 GB RAM, çift arka kamera sensörü ve Snapdragon 810 işlemci gibi teknik özelliklerin bizleri beklediğini müjdeliyor.

Çift sensörlü arka kamera teknolojisi, 2014 yılında piyasaya sürülen Huawei Honor 6 Plus’ta kullanılmıştı. Teknoloji dünyasında, bu tür yeniliklerin bulaşıcı özellik taşıdığı muhakkak. Dolayısıyla, LG G4 Pro’nun çift arka lense sahip olacağı söylentisini elimizin tersiyle itmemeliyiz.