Sony Xperia Z5’in tasarımına ışık tutan görseller

Sony Xperia Z5’in tasarımını yansıtan üç yeni görsel, cihazın tanıtımına dört gün kala ortaya çıktı

Dünyanın ilk su geçirmez Android akıllı telefonunu geliştiren Japon teknoloji devi Sony, amiral gemisi niteliğindeki en yeni ürününü tanıtmaya hazırlanıyor. 2 Eylül 2015 günü, Sony Xperia Z5 adıyla anılan Android’le tanışacağız. Resmi tanıtımı iple çekeceğimiz 4 uzun gün boyunca, gerçeklik payı şüpheli birçok sızdırmayla karşılaşacağınıza emin olun.

Geçtiğimiz günlerde Sony Mobile‘ın Birleşik Krallık’a özel resmi Twitter hesabından onaylanan üst düzey Xperia, flu bir fotoğrafla sergilenmişti. İnternete sızdırılan üç yeni görselde, cihazın çizgilerini daha net bir şekilde görme fırsatı buluyoruz. Üçlü kolaj halinde paylaştığımız görsellerin, Xperia Z5 basın kitinden alındığı söyleniyor.

Kolaja dikkatlice baktığımızda, akıllı telefonun su geçirmez yapıda olacağını ve en az üç renk seçeneğiyle piyasaya sürüleceğini görüyoruz. Sony’nin 3 renkle yetinmeyeceğini tahmin etmek güç değil. Önceki modellerden aşina olduğumuz turkuaz yeşili, beyaz, bakır kızılı ve siyah renklerin Xperia Z5’te de görülmesi ihtimali yüksek.

Akıllı telefonun faz algılamalı otomatik odaklama mekanizmasına sahip olacağı söyleniyordu. Anlaşılan, Xperia Z5 teknik özelliklerini, fiyatını ve çıkış tarihini net bir şekilde öğrenmemiz için 2 Eylül’ü beklemek zorunda kalacağız.