LG G5 ve Samsung Galaxy S7 edge Dubai’de görüldü

Samsung Galaxy S7 edge ve LG G5, Birleşik Arap Emirliklerinin ünlü alışveriş sitesindeki satılık ilanlarında görüldü

Dünyanın en iddialı Android geliştiricilerinin yeni nesil ürünleri önümüzdeki hafta Barselona’da tanıtılacak. Sektörün en güçlü markaları arasında yer alan Samsung, LG, Huawei, Sony ve Xiaomi Mobil Dünya Kongresi’ndeki tanıtım sunumları için gün sayıyorlar. Birleşik Arap Emirlikleri’nde paylaşılan fotoğraflara bakılırsa, Dubaili teknoloji tutkunları LG ve Samsung’un amiral gemilerine vaktinden önce sahip olma fırsatını yakalayacaklar. Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet gösteren ünlü alışveriş sitesi Dubizzle’da ev, otomobil, elektronik eşya ilanlarına sıklıkla rastlanır. İnternet sitesinin en yeni konukları, henüz resmi olarak tanıtılmayan LG G5 ve Samsung Galaxy S7 edge oldu.

lg-g5-dubai

Aynı kullanıcı tarafından oluşturulan iki ilanda, Güney Koreli akıllı telefon üreticilerinin en iddialı cihazları boy gösteriyor. LG G5, arka yüzünü süsleyen halka biçimindeki parmak izi okuyucu ve onun üzerindeki çift sensörlü arka kamera modülüyle dikkat çekiyor. Akıllı telefonun tasarımında merak uyandıran bir noktanın bulunduğunu da belirtelim. Cihazın metal arka kapağının altında bir çekmece görünüyor. Daha önceleri sızdırılan görsellerde, bu kapağın açılabildiği ve lityum iyon bataryanın bu bölümden değiştirildiği söyleniyordu.

Samsung Galaxy S7 edge’in sızdırılan fotoğrafları, Endonezya’da paylaşılan resmi video ile örtüşüyor. Cihazın ön ve arka yüzleri geçtiğimiz senenin Samsung amiral gemilerinde ziyadesiyle benziyor. Arka kamera çıkıntısının azaldığı dikkatimizden kaçmyor.

galaxy-s7-dubai

İsmini vermekten çekinen Dubizzle satıcısı, LG G5 için 680 dolar talep ediyor. Galaxy S7 edge’in fiyatıysa çok daha yüksek. Samsung’un yeni kavisli amiral gemisi için talep edilen miktar tam 1144 dolar. İki modelin de resmi fiyatları ve çıkış tarihleri henüz resmiyet kazanmadığı için kullanıcının talep ettiği miktarlar hakkında yorum yapamıyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.