LG Rolly katlanır klavye, aynı anda iki cihaza bağlanabiliyor

LG Rolly Bluetooth’lu katlanır klavye, IFA 2015 Berlin fuarında görücüye çıkacak

lg-g-rolly-katlanir-klavye

Akıllı cihazların yüksek çözünürlüklü ekranlarını süsleyen dokunmatik klavyeleri, oyun oynarken ve internette gezinirken büyük kolaylık sağlıyor. Bununla birlikte, dokunmatik giriş sistemlerinin fiziksel klavyeyle yazı yazmanın rahatlığını sağlayamadıklarını da kabul etmeliyiz. Bu acı gerçek, aksesuar üreticilerinin işine yarıyor. Her yıl birçok harici klavyenin piyasaya çıktığına şaşırmamak gerek.

LG, bugüne dek üretilmiş en kullanışlı portatif klavyeyi üretmiş olabilir. Güney Koreli geliştiricinin bugün duyurduğu LG Rolly Keyboard, dürülebilir yapısıyla öne çıkıyor. Aygıtın 17 mm genişliğindeki sert tuşları, PC klavyelerinden alışkın olduğumuz geri bildirim hissini içermesiyle dikkat çekiyor. Esnek silikondan üretilen çiklet türündeki tuş takımlarının bu hisle yarışamayacağı söyleniyor.

lg-g-rolly-katlanir-klavye-2

Üzerinde mini bir tablet standı da içeren LG Rolly katlanır klavye, aynı anda iki akıllı cihazla eşleşebiliyor. Eşleşilen Android cihazlar arasında tek tuşla geçiş yapmak mümkün. Tek AAA pille üç ay çalışabildiği söylenen cihaz, düşük enerjili Bluetooth 3.0 teknolojisiyle donatılıyor.

LG’nin kullanışlı aksesuarı, 4 Eylül 2015 tarihinde Almanya’nın Berlin şehrinde başlayacak IFA 2015 fuarında sergilenecek. Cihazın aynı ay içinde ABD’de piyasaya çıkması hedefleniyor. Avrupa ve Asya’nın seçkin ülkelerinde de satılacağı belirtilen LG Rolly Keyboard’un Türkiye’deki temin edilebilirliği henüz kesinleşmedi.

lg-g-rolly-keyboard