Microsoft Cityman ve Talkman üst düzey Windows akıllı telefonlar

Microsoft Cityman ve Talkman üst düzey Windows Phone modellerine ait görseller @evleaks tarafından sızdırıldı

Windows Phone platformunun en güncel üst düzey akıllı telefonu Lumia 930, yakın zamanda tahtından inmek zorunda kalacak. Microsoft’un Windows 10 destekli cihaz ekosistemini akıllı telefonlara kadar genişletmeyi hedeflediği söyleniyor.

Windows Phone 8.1 işletim sistemli Lumia 930’un yerine geçmesi planlanan akıllı telefonun isminin Microsoft Cityman (Lumia Cityman) olması muhtemel görünüyor. Cityman’den bir kademe daha ufak ekranla donatılacağı iddia edilen Talkman de, Lumia 830’un yerini almaya aday. İki cihazın ortak özellikleri arasında, 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, Qi kablosuz şarj, USB-C yuvası ve 5 megapiksel selfie kamerası gibi detayların bulunacağı belirtiliyor.

Microsoft Cityman (Lumia Cityman) teknik özellikleri

microsoft-talkman-windows-800

Şirketin yeni amiral gemisinin 5,7 inç QHD AMOLED kapasitif dokunmatik ekran taşıması bekleniyor. Windows akıllı telefonun sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 810 işlemciyle donatılacağı, bu işlemcinin beraberinde 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza içereceği söyleniyor.

Microsoft Talkman (Lumia Talkman) teknik özellikleri

microsoft-cityman-windows

Talkman, dev ekranlı akıllı telefon sevmeyenlere hitap ediyor. Cihazın 5,2 inç’lik QHD ekranına 6 çekirdekli bir işlemcinin eşlik edeceği söyleniyor.

Windows Phone cihazların büyük boy monitörlere bağlanarak masaüstü bilgisayar gibi kullanılmaları sağlayan Microsoft Continuum fonksiyonunun iki akıllı telefonda da yer almasını bekliyoruz.

Microsoft’un en yeni Windows Phone modellerini IFA 2015’te görme ihtimalimiz yüksek.