Twitch Creative, Bob Ross maratonuyla başladı

Twitch Creative, Bob Ross ile Resim Sevinci’nin tüm bölümlerini canlı yayında paylaşıyor

Teknolojiyle iç içe yaşadığımız bu çağda, sanat malzemeleri sınırsız çeşit kazandı. Modern pigmentlerle zenginleştirilen boyalar, kalemler ve yüksek kaliteli çizim yüzeyleri, sanatçıların hayal güçlerini tetikliyor.

Klasik malzemelerle uğraşmak istemeyenler, dijital ortamın seçeneklerine yöneliyorlar. Dijital kalem destekleyen masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar, çizimde pratiklik ve sınırsız özgürlük sunuyor. Bizler de, hazırladığımız Galaxy Note5 inceleme videomuzda, arkadaşımız Deniz Ege Taygaroğlu’nun Venom Snake çizimini paylaşmıştık.

venom-snake-deniz-note5-cizim

Sanatçıların sanal ortamı tercih etmeye başlamaları, boya satıcılarını üzmüş olabilir. Fakat dijital alanda faaliyet gösteren yayınlar bu işe çok sevindiler. Dünyanın en sevilen oyun yayıncılığı platformu Twitch, yaratıcı zihinlere hitap eden yeni bir yayın kategorisi açtı.

Twitch Creative adı verilen yeni yayın bölümü, çizim, 3D modelleme, cosplay kıyafet hazırlama, tırnak boyama, fotoğraf düzenleme gibi uğraşlara ait yayınları bir araya getiriyor. Twitch Creative’in açılışı, ünlü ressam Bob Ross’un videolarıyla kutlanıyor.

bob-ross-twitch-2

Bundan 20 yıl önce vefat eden ressam, Türkiye’de Bob Ross İle Resim Sevinci ismiyle hatırlanan televizyon programıyla ünlenmişti. Yurdumuzda inanılmaz popülerlik yakalayan programın 403 bölümü, 8 gün sürmesi planlanan bir maratonla Twitch Creative’de yayımlanıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.