Lumia 850’nin teknik özellikleri ve 4 kılıf tasarımı sızdırıldı

Lumia 850 Microsoft Windows 10 Mobile işletim sistemli akıllı telefonun fiyatı büyük bir ihtimalle 2016’nın ilk çeyreğinde ilan edilecek

Akıllı telefon markaları, yeni nesil cihazlarının tanıtım tarihinden önce gizli tutulması için özen gösterirler. Bununla birlikte tüm markaların çeşitli alanlarda yardım aldıkları tedarikçileri vardır. Ne kadar fazla tedarikçiyle çalışırsanız, akıllı telefonlarınızın sızdırılma riski o kadar çoktur. Evleaks tarafından sızdırılan “Honjo” takma adlı Lumia 850 akıllı telefonun 2016 yılında piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Microsoft Lumia akıllı telefonlar için aksesuar üreten şirketler de cihazın gerçeklik payı olduğunu ispatladılar. Windows 10 işletim sistemli akıllı telefon için tasarlanan kılıflar ve ürünün teknik özellikleri şimdiden internette listeleniyor. 5,7 inç Full HD AMOLED ekrana sahip olacağı belirtilen Lumia 850 Windows 10 akıllı telefonun teknik özellikleri Lumia 950 ve 950 XL’in oldukça gerisinde. İddiaların gerçeklik payı varsa orta sınıf akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 617 sekiz çekirdekli 64-bit mobil işlemci, Adreno 405 GPU ve 2 GB RAM içerecek.

Mavi, siyah ve yeşil renketki 4 kılıfın fotoğrafına bakılırsa, bizleri oldukça kibar bir Windows Phone bekliyor. Arka kamera çıkıntısının hemen üzerinde tek LED’li flaş barındıran akıllı telefonun ses düğmeleri ve güç tuşu sağ kenarında yer alıyor.

microsoft-lumia-850-tasarim-ve-teknik-ozellikler-6

Lumia 850 kılıfları sızdırıldı

microsoft-lumia-850-tasarim-ve-teknik-ozellikler-2

microsoft-lumia-850-tasarim-ve-teknik-ozellikler

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.