2016 model Samsung akıllı TV modelleri PlayStation Now destekleyecek

Samsung akıllı TV modelleri, 2016 yılında da PlayStation Now ve GameFly oyun hizmetlerini desteklemeye devam edecek

Son dönemin en popüler ürünleri arasına giren akıllı telefonlar, kullanıcının ürünlerden beklediği kalite düzeyini değiştirdi. Saat, bileklik, kulaklık gibi aksesuarların yanı sıra televizyonlar bile akıllı özelliklerle donatılıyor. Samsung akıllı TV konseptini en erken benimseyen geliştiricilerden biri. Güney Koreli teknoloji üreticisi, televizyonun son ürün olmaktan çıktığını ve internet hizmeti tüketim aracına dönüştüğünün farkında.

2016 model Samsung akıllı TV modelleri PlayStation Now ve GameFly gibi hizmetlerle oyuncuları çekmeye çalışacak.

Samsung akıllı TV modellerini çekici kılmak amacıyla Sony ile kurduğu işbirliği doğrultusunda 2014 ve 2015 model akıllı televizyonlarına PlayStation Now oyun desteği getirmişti. Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2016 tüketici elektroniği fuarında tanıtılacağı ilan edilen yeni nesil Samsung akıllı TV ürünleri de PlayStation Now hizmetiyle PS3 oyunlarını oynatacak.

Sony’nin akış tabanlı oyun tecrübesi sunan çevrimiçi PlayStation Now servisi, Batman: Arkham Origins, Assassin’s Creed III gibi yapımların aralarında bulunduğu 300’den fazla oyuna sahip. Samsung’un yeni nesil televizyon platformu, Sony iş birliğiyle akış tabanlı PS3 oyun deneyimi yaşatmanın yanı sıra, 100 adet indirilebilir oyun da sunacak. Bu oyunların Eternity Warriors 2, Deer Hunter ve Revolt 3 gibi popüler akıllı telefon yapımları arasından seçileceği söyleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=UgxhRS_Vk_c

Şimdiye dek 45 ülkede sunulan Samsung Smart TV GAMES, GameFly çevrimiçi oyun hizmetini de destekliyor ve dünya çapında toplamda 4,5 milyon kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.