Microsoft Edge Chromium Altyapısıyla Yenilendi, İndirin!

Internet Explorer’ın ölümüyle ortaya çıkan Microsoft Edge Chromium altyapısıyla yenilendi. Chromium Microsoft Edge detayları ve indirme linki haberimizde.

Microsoft, Chromium tabanlı yeni tarayıcısı Edge Chromium ile karşımızda. Herkesin indirmesine hazır stabil sürümü bugün ortaya çıkan bu yeni tarayıcı basit, hızlı ve güçlü bir internet tarayıcısı deneyimi vaat ediyor. Şu an piyasada tarayıcıların pazar payı düşünüldüğünde Chrome’un liderliği yadsınamaz. Bu büyük pazarda kendini biraz daha öne çekmek isteyen Microsoft firması Edge Chromium ile şansını bir kez daha deneyecek.

İlginizi çekebilir: Yılların Eskitemediği Efsane Mobil Oyunlar

Yeni Microsoft Edge tarayıcı sadece Windows bilgisayarlarda değil MacOS işletim sistemli Mac bilgisayarlarda, Android ve iOS cihazlarda kullanılabiliyor. Windows 10 için özel olarak optimize edilen Chromium Edge’in en iyi deneyimi tabii ki Windows 10’da sunacağı iddia ediliyor. Yeni Edge’da tasarımın daha kullanıcı dostu olduğu, kişisel verilerin gizliliğinin ön plana çıkarıldığı, veri güvenliği ayarlarının da basitleştirildiği Microsoft tarafından belirtiliyor. Bunlara ek olarak Chromium Edge’in yüksek performanslı web deneyimi yaşatacağı da iddia ediliyor.

Yenilenen Microsoft Edge tarayıcıyı bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Eğer bu yeni tarayıcıyı deneme fırsatınız olursa beğenip beğenmediğinizi yorum bölümünde bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz. Bakalım Microsoft bu hamlesiyle Chrome’un pazar payından biraz olsun çalabilecek mi, bekleyip göreceğiz.