Microsoft Lumia 940 adlı bir akıllı telefon olmayacak

Microsoft’un merakla beklenen yeni akıllı telefonları hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. İddialara göre Lumia 940 adında bir cihaz olmayacak.

Teknoloji dünyasını yakından takip ediyorsanız, fotoğrafta gördüğünüz iki Microsoft Lumia tasarımını hatırlarsınız. Ünlü mobil cihaz sızıntı bilgi kaynağı Evan Blass, nam-ı değer @evleaks tarafından geçtiğimiz günlerde sızdırılan ve “Cityman – Talkman” şeklinde anılan akıllı telefonların Lumia 940 ve Lumia 950 olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Aynı kaynak tarafından verilen bilgilere göre Lumia 940 adlı bir akıllı telefon olmayacak. Microsoft, fotoğrafta görünen iki akıllı telefonu Lumia 950 ve Lumia 950 XL adlarıyla ortaya çıkaracak. Bu iki akıllı telefon, Microsoft’un ilk Windows 10 Mobile işletim sistemli amiral gemileri olacak. Bugüne kadar birçok Microsoft ve Nokia cihazın sunumundan günler önce doğru bilgiler aktaran Evan Blass böyle söylüyorsa, bu bilgileri ciddiye almak gerek diye düşünüyoruz. Şimdi Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL hakkındaki teknik detaylara değinelim.

Üst seviye teknik özellikler

Lumia 950, gücünü LG G4‘te de bulunan 6 çekirdekli işlemciye sahip Qualcomm Snapdragon 808 yongasetinden alacak. Telefonda 5,2 inç QHD ekran, 3GB RAM, 32GB dahili depolama alanı, 20MP arka kamera ve 5MP ön kamera bulunacak.

Lumia 950 XL ise 8 çekirdekli işletmciye sahip Qualcomm Snapdragon 810 yongaseti ile çalışacak. Telefonun kalan özellikleri tıpkı Lumia 950 gibi 3GB RAM, 32GB depolama alanı, 20MP arka kamera ve 5MP ön kamera şeklinde olacak. Lumia 950 XL’de ayrıca eşi benzeri görülmemiş bir hızlı şarj performansı olacağı iddia ediliyor. O konu ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Şimdilik yeni Lumia cihazlar hakkında hiçbir resmi açıklama yok ama, Microsoft’un bu yeni Lumia modellerini Eylül ayı sonu ya da Ekim ayı başında; yeni nesil Surface Pro tabletler ve Microsoft Band fitness bilekliği ile birlikte tanıtması bekleniyor. Konu hakkındaki gelişmeler için gözünüz Cihaz.TV’de olsun.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.