Microsoft Lumia 950 XL çok hızlı şarj olacak

Microsoft’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Lumia 950 XL hakkında yeni bilgiler var. Bu kez konu, telefonun hızlı şarj özelliği.

Windows Phone cihazlara ilgi duyanların şu sıralar merak ettiği konuların başında, Microsoft’un yeni akıllı telefonları Lumia 940 ve Lumia 950 geliyor. XL modelleriyle birlikte toplam dört yeni akıllı telefonu yakında tanıtacağı iddia edilen Microsoft‘tan henüz bir resmi açıklama yok ama haber kaynaklarından çeşitli bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu haberin konusu, yeni Lumia cihazların, özellikle de Lumia 950 XL’nin şarj süresi. ITHome’un haberine göre Microsoft, yeni amiral gemisi akıllı telefonlarında Qualcomm’un Quick Charge 2.0 teknolojisini kullanacak. Bu teknoloji, USB Type-C bağlantı avantajıyla, Lumia 950XL‘i sadece 25 dakikada %10’dan %95 seviyesine şarj edecek.

Qualcomm-QuickCharge-2-0-lumia-950

Son dönemde akıllı telefonların aktif kullanım süreleri kadar şarj olma hızları da öne çıkıyor. Özellikle Galaxy Note5 ve Galaxy S6 edge+ şu an için bu konuda zirveye oynuyor. Kim bilir, belki de Microsoft’un yeni yıldızları bu alanda Samsung’un amiral gemilerine kafa tutar, ne dersiniz?

Ekim ayında tanıtılması beklenen yeni Lumia akıllı telefonların muhtemel teknik özelliklerine bu bağlantıdaki haberimizden göz atabilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.