MSI, sanal gerçeklik için sırt çantası PC geliştirdi

MSI Backpack PC, sanal gerçeklik tutkunlarını özgürlüğe kavuşturacak

360 derece oyun ve video tecrübesi yaşatan sanal gerçeklik platformları bu yılın en fazla konuşulan teknolojileri arasına girdi. Dijital içerik geliştiricileri ve donanım markaları, bu konseptten yararlanmak için yeni fikirler üretiyorlar. 31 Mayıs ile 4 Haziran tarihlerinde düzenlenecek COMPUTEX TAIPEI 2016 teknoloji fuarı, bilgisayar dünyasının en iddialı yeniliklerini içerecek. Bu fuarda tanıtılacak yenilikler arasında, sanal gerçeklik tabanlı aygıtların ve bilgisayarların bulunacağından şüphemiz yok. Nitekim MSI Backpack PC adı verilen sırt çantası bilgisayar, şimdiden merakımızı cezbetmeyi başardı.

MSI Backpack PC, sırt çantası tasarımıyla sanal gerçeklik gözlüğü kullanıcılarına özgürlük vaat ediyor.

MSI’ın Tayvan’da sergileyeceği sırt çantası bilgisayar, üst düzey Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA GeForce GTX980 ekran kartı içeriyor. Bilgisayar, Oculus Rift ve HTC Vive gibi yeni nesil gözlüklerle birlikte kullanılmak üzere geliştirildi.

Bu PC’yi sırtlandığınızda, gözlüğünüzün kablo mesafesini dert etmeden sanal alemde özgürce gezinebileceksiniz. Ürünün detaylı teknik özellikleri, ağırlığı, pil ömrü ve fiyatı şimdilik gizli tutuluyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.