Razer Cortex: Gamecaster canlı oyun yayını arayüzü tanıtıldı

Razer’dan oyunlarını canlı yayında oynamayı sevenler için yeni bir yazılım alternatifi: Razer Cortex: Gamecaster.

Oyuncuların canlı yayın yapabilmesi artık geniş imkanlar mevcut. İster Twitch, ister YouTube Gaming ile kendi canlı yayın kanalınızı oluşturup oyun tecrübelerinizi İnternet aleminde sergileyebilirsiniz. Bu noktada yayını hangi mecrada yaparsanız yapın, birçok detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Oyuncu donanımları ve yazılımlarıyla dikkat çeken firmanın yeni bombası Razer Cortex: Gamecaster canlı yayın yazılımı oldu. Bu yazılım sayesinde oyun tutkunları daha kolay ve daha etkileyici şekilde canlı yayın gerçekleştirebilecek.

Rakip yayın mecrası değil, yayın yapmayı kolaylaştırıcı bir yazılım.

“Razer, Twitch ve YouTube Gaming gibi çok güçlü iki alternatife rakip mi oluyor?” diye sorduğunuzu duyar gibi oluyoruz. Bu noktada açıklama Razer’ın ta kendisinden geliyor. Firmanın açıklamasına göre Razer Cortex: Gamecaster, hiçbir bir teknik bilgi gerekmeden, basit ve ulaşılabilir şekilde canlı oyun yayını yapmak isteyenlere hitap eden bir canlı yayın yazılımı. Yani bu yazılım, Twitch ve YouTube Gaming’e rakip olmuyor. Razer Cortex: Gamecaster; Twitch YouTube Gaming ve Azubu ile yayın yaparken işlerinizi kolaylaştırıp yayınınıza Razer vizyonunu katmanızı sağlıyor.

razer-cortex-gamecaster-cihaztv-haberici

Razer Cortex: Gamecaster, ücretsiz olarak kullanıldığında 720p ve 1080p kalitesinde 30FPS yayın yapmanıza olanak tanıyor. Ancak 1080p kalitesinde Razer logosunu izleyicilerinizden saklayamıyorsunuz. Eğer yayının 60FPS hızında tamamen özelleştirilebilir olmasını istiyorsanız 3 aylık 14,95$ ya da yıllık 39,95$’ı Razer Cortex: Gamecaster Pro hesap için ödemeniz gerekiyor. Şimdilik beta aşamasındaki yazılımın tanıtım sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.