Nokia C1, gerçek olmasını istemeyeceğiniz kadar garip

Nokia hayranları, sızdırılan Nokia C1 tasarım görsellerine bakıp fazla umutlanmasınlar

Finlandiyalı iletişim teknolojileri üreticisi Nokia, cep telefonu çağının liderlerinden biriydi Geçtiğimiz 20 yılda cep telefonu satın aldıysanız, markasının Nokia olma ihtimali çok yüksek. Nokia 3310 gibi efsane ürünlere imza atan geliştirici, akıllı telefon devrine ayak uyduramadı ve tüketici elektroniği departmanını geçtiğimiz yıl Microsoft’a devretti.

İnternette neredeyse efsaneleşen bazı iddialara göre şirket, 2016 yılının sonundan itibaren akıllı telefon sektörüne geri dönmeye hazırlanıyor. Söylentiler, kanıtla desteklenmedikleri sürece asılsız laf kalabalığı olarak kalırlar. Bu seferki Nokia söylentisi, garip bir cihaz tasarımını da içeriyor.

nokia-c1-2016-model-android-akilli-telefon-2

Nokia C1 adı verilen bu akıllı telefonun 2016 yılının son aylarında piyasaya sürüleceği söyleniyor. İddiaya göre, C1’in kurulumu esnasında Windows 10 Mobile veya Android platformları arasından birinin tercih edilmesi gerekecek. Bu ay tanıtılan Shift5+ modüler akıllı telefon da benzer bir şekilde Windows 10 ve Android ayrımı yapmıyordu.

Çinli kaynağın paylaştığı görsel, oldukça kullanışsız bir cihazı içeriyor. Nokia C1’in ses tuşları ve güç düğmesi ufacık tasarlanmış ve kullanışsız bölümlere yerleştirilmiş. Cihazın ergonomisi öyle kötü ki, Nokia’nın böyle bir ürün tasarlayacağını kabul etmek istemiyoruz. Sizce bu cihaz, gerçekten de Nokia’nın Microsoft sonrası ilk akıllı telefonu olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.