OnePlus 3, yılın ikinci yarısında tanıtılacak

OnePlus 3, 2016 model Android akıllı telefonlarla rekabete girmek için yılın ikinci yarısını bekleyecek

Yaklaşık 2 sene önce faaliyete başlayan Çinli akıllı telefon markası OnePlus, Carl Pei’nin önderliğinde geçirdiği süre boyunca sektörde saygın bir konuma yükselmeyi başardı. Şirketin geliştirdiği Android’ler gerek basında gerek kullanıcı forumlarında iyi notlar alıyor. Markanın akıllı telefon ürün portföyü OnePlus One, 2 ve orta sınıf X’ten oluşuyor. Bu cihazlar tasarım ve teknik özellik yönünden sektördeki üst ve orta kademe aygıtlardan geri kalmıyor, üstelik fiyat yönünden avantajlı olmasıyla ilgi çekiyor. Kurucu Carl Pei, bu yıl için geliştirilen OnePlus 3‘ün tasarımına çok özen gösterildiğini vurguluyor.

oneplus-x-tasarim-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-3

Cihazın teknik özelliklerini listelemekten çekinen Pei, OnePlus 3’ün çizgilerinin ve yeteneklerinin kullanıcıları afallatacağını belirtiyor. Bu akıllı telefonun içerdiği yenilikler henüz resmi olarak açıklanmasa da cihazın muhtemel teknik özelliklerini tahmin etmek zor olmayacak. Nitekim Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan üst düzey Android akıllı telefonlar, “amiral gemisi” niteliği taşıması hedeflenen bir üründe bulunması gereken özelliklerin standardını belirtledi.

Yılbaşından bu yana tanıtılan LG G5, Galaxy S7, Huawei Mate 7 ve Xiaomi Mi 5 gibi cihazlarda gördüğümüz özellikleri temel alarak, şirketin dördüncü Android modelinin donanımını tahmin edebiliriz. OnePlus 3 en az 4 GB RAM ve 32/64 GB dahili hafıza içerecek. Bu akıllı telefon çok yüksek bir ihtimalle Qualcomm’un yeni nesil 4 çekirdekli 64-bit üst düzey çipseti olan Snapdragon 820’den güç alacak. Cihazın ekran boyu maksimum 5,5 inç düzeyde olacak ve görüntü kalitesinin 2K QHD düzeyine terfi ettiğini göreceğiz.

oneplus-one-cihaztv

Bu denli güçlü ve gelişmiş bir sistem oluşturduğunuzda, yüksek performansın yanı sıra geniş pil kapasitesi sunmayı unutmamalısınız. OnePlus geliştiricilerinin Android tutkunları için hazırladığı yeni cihazda Qualcomm QuickCharge 3.0 hızlı şarj teknolojisi ve en az 3000 mAh batarya görmeyi umut ediyoruz.

Parmak izi okuyucu veya iris tarayıcı teknolojilerini içereceğinden şüphe duymadığımız akıllı telefon 2016 yılının üçüncü çeyreğinde tanıtılacak ve aynı dönemde satışa sunulacak. Ürünün fiyatı ve yurdumuzdaki temin edilebilirliği henüz kesinleşmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.