Oukitel K4000 ağaca 10 çivi çaktı, kırılmadı

OUKITEL K4000’in Corning Gorilla Glass 3 kaplı ekranı 10 çiviyle bile kırılmadı

Akıllı telefonlarımız en ufak yükseklikten bile düşse, içimiz cız eder. Cihazlarımızı yumuşak iç yüzeyli kılıflarla koruruz ve özenle kullanırız. Android‘lerimize ve iPhone‘larımıza bu denli özen ve ihtimam gösterirken, Oukitel K4000 gibi ürünlerin akla hayale sığmayan işkencelere maruz kalması tüylerimizi diken diken edebilir.

Türkiye’de ismi pek duyulmayan akıllı telefon üreticisi Oukitel, yeni ürününü pek çok markanın cesaret edemeyeceği kadar şiddetli bir testten geçirdi. Cihazı çekiç gibi kullanan marka temsilcisi, Oukitel K4000’i çekiç gibi kullanarak 10 çivi çaktı ve ekranın bu testten sağlam çıktığını kanıtladı.

oukitel-k4000--2

Dayanıklılık testi başarıyla sonuçlanan Oukitel K4000’in teknik özellik yönünden pek iddialı bir ürün olmadığını da belirtelim. Taş gibi sağlam olduğu anlaşılan akıllı telefon, dört çekirdekli 1,3 GHz MediaTek MT 6735 çipset içeriyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızayla donatılan cihaz, 5,5 inç 720p IPS kapasitif dokunmatik ekranla donatılıyor ve bütün bu özellikler 4000 mAh’lık pille destekleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.