Panasonic Toughbook ve Toughpad modelleri ISAF Güvenlik Fuarı’nda

Panasonic dayanıklı ve kesintisiz çalışma imkanı Toughbook ve Toughpad’leriyle ISAF Güvenlik Fuarı’nda!

Geleceğin Perspektifi” sloganıyla 17-20 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 19. ISAF Güvenlik Fuarı, “Toplam Güvenlik Çözümleri” konsepti kapsamında sektörün önde gelen firmaları ile en son teknoloji ürünü güvenlik çözümlerini bir araya getirdi.

Suya, darbeye ve toza dayanıklılıklarının yanı sıra yüksek bilgi güvenliği seviyesine ve uzun pil ömrüne sahip Panasonic Toughbook ve Toughpad’ler, ISAF Güvenlik Fuarı’nda sergileniyor. Modele göre farklı seviyelerde olmak üzere suya, düşmeye, basınçlı titreşime karşı dayanıklı olan ürünler, güneş ışığı altında dahi okunabilir ekranlara sahip. Ayrıca -20 ile +60 derece ya da –10 ila +50 derece ortalama sıcaklıklarda dahi çalışmayı sürdürebiliyorlar.

Panasonic’in ISAF Güvenlik Fuarı’nda sergilediği ürünler arasında, Toughbook CF-19, Toughbook CF-54 ve Toughpad FZ-M1 dikkat çekiyor

Gövdesi dizüstü, ekranı tablet: Panasonic Toughbook CF-19

panasonic-toughbook-cf-19

Tam dayanıklı Panasonic Toughbook CF-19, Intel® Core™ i5 3340M vPro™ işlemcisi ile üstün performans sunuyor. Windows 8 Pro işletim sistemi ile çalışan cihaz saha çalışanlarının en çok kullandığı uygulama ve özellikler ile donatılmış olarak geliyor.

Titreşim, darbe, su ve toza karşı uluslararası IP65 ve MIL-STD standartları altında direnç sağlayan Panasonic Toughbook CF-19, yalnızca 2,3 kg ağırlığında. 10 saate kadar uzun pil ömrü sunan cihaz, 10,1” dual dokunmatik ya da dokunmatik yüksek parlaklıkta LCD ekran özelliklerine sahip.

USB 3.0, seri ve firewire portları ile üretkenlik taleplerine yanıt veren Toughbook CF-19 opsiyonel 3G genişbant bağlantı işlevi de sağlıyor.

Düşük toplam satınalma maliyetine sahip, esnek ve dayanıklı tablet: Panasonic Toughpad FZ-M1

Panasonic-toughpad-FZM1-fotograf

7 inç ekran boyutuna sahip tamamen dayanıklı Windows 8.1 işletim sistemli tablet Panasonic Toughpad FZ-M1,  işleri gereği daha çok hafif ölçekli uygulamalara ihtiyaç duyan ve mevcut PDA cihazlarını değiştirmek isteyen endüstriyel şirketler için hem daha düşük toplam satınalma maliyetine sahip hem de daha esnek bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Intel® Core™ i5-4302Y vPro ve Intel® Celeron® N2807 işlemci olmak üzere iki farklı versiyona sahip cihaz yüksek performans ve verimli güç kullanımı sağlarken, yansıma önleyici katmana sahip WXGA (1280×800) çözünürlüklü ekran, her türlü aydınlatma koşulunda on parmak kapasitif dokunmatik ekran becerilerini sergileyebiliyor.

Yalnızca 540 g ağırlığında ve 18 mm kalınlığındaki Toughpad FZ-M1, sahip olduğu yapılandırma girişleri ve entegre iş genişletme modülü ile yüksek oranda esneklik sunuyor. Toughpad ürün ailesi Panasonic’in tamamen dayanıklı Toughbook ürün gamı ile benzer dayanıklılık standartlarına sahip.

150 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1 toz ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor.

En ince ve en hafif yarı dayanıklı dizüstü bilgisayar: Toughbook CF-54

Panasonic-toughbook-CF54-fotograf-2

Yarı dayanıklı dizüstü bilgisayarların tasarımını yeniden tanımlayan Panasonic Toughbook CF-54, 5. nesil Intel® Core i5-5300U vPro işlemcisi (Intel® Turbo Boost teknolojisi ile birlikte 3MB ön bellek, 2,3 GHz – 2,9 GHz arası) ile 4. nesil türdeşine kıyasla daha hızlı bilgi işlem gücü, daha iyi grafik performansı ve daha düşük güç tüketimi sağlıyor.

14.0” ekran HD (1366×768) ve Full HD (1920×1080) seçenekleri bulunan Toughbook CF-54, Windows 8.1 Pro Update işletim sistemiyle donatılmış ve Windows 7 Professional (Windows 8.1 Pro’dan versiyon düşürme hakları üzerinden erişilmektedir) seçeneği de sağlıyor.

Cihaz, entegre taşıma kulbu ve bal peteği desenli magnezyum kasa ile korunurken, klavye ve ekran bölgesinin tamamı sıvı dökülmesine karşı korunuyor. Yarı dayanıklı bir ürün olmasına rağmen kendi kategorisinde en iyi korunan model olma özelliğini taşıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.