Periscope, Android’de yatay video desteği kazandı

Periscope geliştiricileri, iOS ve Android için yatay video yayını desteğini duyurdular. Şimdilik sadece Android kullanıcıları bu özellikten faydalanabiliyor

Twitter‘ın canlı video yayını platformu Periscope, ilk çıktığı dönemde yalnızca iOS kullanıcılarına hitap ediyordu. Android platformuysa, Periscope ile aynı işi gören Meerkat uygulamasıyla canlı paylaşım keyfi yaşıyorlardı. Twitter, Android platformunun Meerkat’e bırakılamayacak kadar değerli olduğunu anladığından beri, Periscope’u Google Play‘de görmeye başladık.

Dünyanın en kalabalık canlı yayın platformları arasına giren Twitter ürünü, en sevilen iki mobil platformu kapsasa bile, içerdiği dev eksiklikten dolayı sık sık eleştiriliyordu. Uygulamada yalnızca dikey konumda paylaşım yapılabilmesi, seyir keyfini baltalıyordu.

periscope-android-ios

Periscope yetkilileri, ünlü platformun en büyük eksikliğinden kurtulduğunu sonunda açıkladılar. Kullanıcılar bundan böyle, cihazlarını yatay konumda tutarak da yayın yapabilecekler. İzleyenler de, masaüstü bilgisayar ve tabletlerinin geniş ekranlarının tamamından faydalanabilecekler. Bu fonksiyonun şimdilik yalnızca Android platformu için geçerli olduğunu da sözlerimize ekleyelim. iOS tutkunu sosyal medya paylaşımcıları yatay videolar için bir süre daha beklemek zorunda kalacaklar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.