Periscope, GoPro ile canlı yayın desteğine kavuştu

Periscope’un iOS sürümü GoPro Hero4 ve Silver model aksiyon kameralarıyla canlı yayın desteğine kavuştu

Maceraperestlerin favori aksiyon kameraları arasında yer alan GoPro, dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından Periscope’un tam desteğini kazandı. Uygulamanın iOS sürümünün güncellenmesiyle birlikte, tek tuşla akıllı telefon kamerasından harici kameraya geçiş yapmak mümkün. Canlı yayın platformuna eklenen bu özellik, aksiyon dolu anların profesyonel bir dijital aygıtla yayımlanmasını sağlıyor. Fakat ihtimaller bununla sınırlı kalmıyor. GoPro desteği, önemli anlarda kamera açısı değiştirerek daha dinamik bir sunum oluşturmak isteyenler için bulunmaz bir nimete dönüşecek.

Maceralarını canlı yayında sunarken birden fazla perspektiften yararlanmak isteyenler, bu özelliği sevinçle karşılayacaklar. Bununla birlikte, adrenalin bağımlılarının favori aksiyon kamerasına sunulan desteğin bazı kısıtlamalar içerdiğini de belirtmeliyiz. Periscope üzerinden yayına bağlanan GoPro’lar yalnızca 30 fps 720p HD görüntü kalitesiyle sınırlı kalacaklar. Bu yenilik aksiyon kamerasının görüntü kalitesinden ödün vermeye yol açsa da hikaye anlatımına zenginlik kazandırmasıyla takdiri hak ediyor.

GoPro hero4 ve silver model aksiyon kameraları periscope üzerinden canlı yayın desteğine kavuştu

Periscope’un yeni özelliği, şimdilik 2 modelle uyumlu. Hero4 Black veya Silver modellerine sahipseniz yaşadınız. iOS 8.2 veya daha güncel sürümlerin yüklendiği iPhone 5s, 6 ve 6 Plus akıllı telefonlara getirilen GoPro desteği, ileri tarihlerde daha fazla aksiyon kamerası modeline sunulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.