iOS 9.3 beta 2 güncellemesi yayına girdi

Apple iOS 9.3 işletim sistemi güncellemesinin beta test çalışmalarını hızlandırdı, yazılım paketinin ikinci sürümü geliştiricilere dağıtıldı

Apple’a kayıtlı yazılım geliştiricileri geçtiğimiz haftalarda yayımlanan iOS 9.3 beta versiyonu üzerinde denemeler yapmaya devam ediyorlar. Bu işletim sistemi sürümü, platforma üç yeni özellik kazandıracak. Birden fazla kullanıcının aynı cihazı kullanmasını kolaylaştıran güncelleme, özel notların parmak izi okuyuculu Touch ID düğmesiyle kilitlenmesini de sağlayacak.

Bu paketin getirdiği en dikkat çekici yenilikse, kullanıcıların gözlerinin ve uyku düzenlerinin bozulmasını önlemek için geliştirilen Night Shift modu. iPhone ve iPad ekranlarının akşam ve gece saatlerinde saçtığı mavi ışığı azaltan bu özellik, uzun yıllardan bu yana pek çok kullanıcı tarafından aranan fonksiyonlar arasındaydı.

Apple iOS 9.3 beta 2 güncellemesi, yazılım geliştiricilerine sunuldu.

iOS 9.3 işletim sisteminin ikinci betası 13E5191d versiyon numarasıyla listeleniyor. Halen kapalı devre ilerleyen testlerin ikinci evresinde, Night Shift moduna erişimi kolaylaştıran arayüz elementleri test edilecek. iOS Kontrol Merkezi’ne eklenen yeni tuş sayesinde tek dokunuşla bu özelliği açmak veya kapamak mümkün olacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.