PlayStation VR inceleme (Video)

PlayStation VR inceleme videomuzda, sanal gerçekliği deneyimlemek isteyen PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro kullanıcılarına hitap eden başlığı inceliyoruz.

PlayStation VR inceleme videomuzda, bugüne kadar gördüğümüz en uygun fiyatlı üst düzey sanal gerçeklik gözlüğünün tüm detaylarına yakından bakıyoruz.

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro ile kullanılabilen PlayStation VR, çalışabilmesi için mutlak suretle PlayStation Kamera‘ya da ihtiyaç duyuyor. Bu noktada birçok oyun PS4 kolunu desteklese de, bazı oyunlar için PS Move‘a sahip olmanız gerekiyor.

PlayStation VR inceleme

İlk olarak tasarımından başlayacak olursak bir kask görünümünde olan cihaz, son derece rahat yapısıyla uzun süreli kullanımlarda dahi size sorun yaşatmıyor. Başınızı ve alnınızı destekleyen yapısı sayesınde rahat bir kullanım tecrübesi sunan ürünü, gözlüklü insanlar dahi sorun yaşamadan kullanabiliyor.

Kurulum tarafında ise HTC Vive‘da olduğu gibi bir kablo karmaşası olduğunu belirtmek gerek. Neyseki ürünü kullanırken sadece tek bir kablo ile haşır neşir oluyoruz ve bu kablo da ince yapısı sayesinde pek sorun olmuyor.

5.7 inç boyutlu OLED ekrana sahip PlayStation VR, 1080p Full HD çözünürlük sunuyor. HTC Vive ve Oculus Rift gibi rakiplerine nazaran biraz daha düşük bir çözünürlüğe sahip ürün, 120 Hz ila 90 Hz arasında değişen tazeleme hızı sayesinde oyunlarda gerçek hayata çok yakın bir deneyimi sunmayı başarıyor.

PlayStation VR fiyatı ve çıkış tarihi

24 Ocak itibarıyla 1699 TL fiyatıyla ülkemizde satılmaya başlanacak olan PlayStation VR ile birlikte Batman Arkham VR, Resident Evil 7 ve Tomb Raider VR gibi içerikler de satın alınabilir durumda olacak. Tabii ki ileriki dönemde bu ve benzeri farklı oyunlar da gelmeye devam edecek. Ayrıca VR desteği olmayan oyunları, PS VR’ın sinema modu ile birlikte oynayabileceğinizi de belirtelim.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.