Profesyonel Mac kullanıcıları yeni MacBook Pro’lara kızdı

Apple’ın yeni MacBook Pro modelleri profesyonel Mac kullanıcılarını kızdırdı. Touch Bar ve yeni giriş-çıkış seçenekleri tepkilere maruz kaldı.

Özellikle grafik-tasarım ve fotoğraf/video kurgu alanında çok geniş bir profesyonel kitleye hizmet eden Apple Mac bilgisayarlar büyük bir tartışmanın ortasında kaldı. Geçtiğimiz günlerde yeni MacBook Pro modellerini tanıtan Apple, gerçek profesyonellerden ağır eleştiriler alıyor. MacRumors’un haberine göre günden güne artan tepkiler, özellikle kısıtlı giriş-çıkış yuvaları16GB maksimum RAM miktarı ve fazla kullanışlı görünmeyen Touch Bar üzerine yoğunlaşıyor.

Profesyonel Mac kullanıcıları yeni MacBook Pro 'lara kızdı

Birçok profesyonel Mac kullanıcısı, Apple’ın profesyonel kullanıcılarla olan bağının kopmaya başladığını düşünüyor. Yorumlarda öne çıkan bir başka konu da, MacBook Pro’ların artık “Pro” sıfatından uzaklaşmaya başlaması. 1,8 kilogramlık ağırlıklarına göre çok yüksek performanslı bilgisayarlar olsalar da, yeni nesil MacBook Pro‘lar iş odaklı kullanım için yetersiz kalabiliyor. Gün boyu farklı depolama birimlerinden veri aktarımı gerçekleştiren iş odaklı kullanıcılar bu bilgisayarlardan daha fazlasını bekliyor olmalılar.

Apple2016 model MacBook Pro modellerinde Thunderbolt ve USB Type-C yuvalarından başka bağlantı noktası kullanmadı. Aşağıdaki fotoğrafta görülebileceği üzere, artık iPhone 7 kullanıcıları bile telefonlarını MacBook’a bağlamak için çevirici kullanmak zorunda.

apple-macbook-pro-2016-kablo-kargasasi

Konu hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyoruz. Sizce Apple gerçekten de profesyonel kullanıcılardan kopmaya başlamış olabilir mi?

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.