Hangisi alınır? Redmi Note 5, Redmi Note 6 Pro, Mi A2 (Video)

Bu videomuzda 1500 – 1600 tl arası akıllı telefonlar arasından en iddialı üç cihaz olan Redmi Note 5, Redmi Note 6 Pro ve Mi A2’yi karşılaştırıyoruz.

1500 – 1600 tl arası en iyi akıllı telefon hangisi? Bu soruya hiç düşünmeden cevap vermek oldukça zor. Piyasada bu fiyat aralığında çok fazla akıllı telefon var ve hepsi çeşitli özellikleriyle öne çıkmaya çalışıyor. Fakat şu bir gerçek ki, Çinli Xiaomi firmasının üç akıllı telefonu bu fiyat segmentinde adeta dominant cihazlar olarak karşımızda. Bu telefonlar Xiaomi Redmi Note 5, Redmi Note 6 Pro ve Mi A2 şeklinde sıralanıyor. Peki bu üç cihazın özelliklerine bakarak tercihte bulunmak istesek hangisini tercih etmeliyiz? Bu sorunun cevabını videomuzda bulacaksınız.

Hangisi alınır? Redmi Note 5, Redmi Note 6 Pro, Mi A2 (Video)

Bu telefonların fiyatları düşük, teknik özellikleri yüksek

Xiaomi firmasının Redmi Note 5, Redmi Note 6 Pro ve Mi A2 akıllı telefonları internet üzerinden sipariş edildikleri takdirde 1600 TL’nin altında fiyatlarla satın alınabiliyor. Cihazların her biri geniş ekrana, fiyatlarına göre son derece üst seviye donanım özelliklerine ve epey başarılı kameralara sahip. Burada bir ön bilgi verelim, Redmi Note 5 ve Redmi Note 6 Pro, 4000 mAh kapasiteli pilleriyle gündelik kullanım süresinde Mi A2’nin önüne geçiyor. Xiaomi Mi A2 ise ince ve zarif tasarımı, daha güçlü özellikler sunan Qualcomm Snapdragon 660 yongaseti ve F1.75 diyafram açıklığına sahip çift arka kamerasıyla iddialı görünüyor.

Sonuç olarak sözü daha fazla uzatmamıza gerek olmadığını düşünüyoruz. Videomuzu izleyip kararı kendiniz vermelisiniz. Videonun son dakikalarındaki tablo üzerinden bu akıllı telefonları özellikleri açısından karşılaştırabilirsiniz. Herkese iyi seyirler dileriz.

Cihaz.TV‘yi FacebookTwitter ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.