Samsung Galaxy J1 ve Galaxy J1 mini tanıtıldı

Samsung yeni giriş seviyesi akıllı telefonları Galaxy J1 ve Galaxy J1 mini ile karşımızda. Telefonların detaylı özelliklerine göz atalım.

Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2016’nın ardından çok fazla yeni akıllı telefonla tanıştık. Ancak şöyle bir gerçek var ki, bu dev etkinlikte gövde gösterisi yapan firmaların büyük çoğunluğu üst seviye akıllı telefonlar tanıttı. Muhteşem teknik özellikleri, etkileyici tasarımları ve tabii ki cep yakan fiyatlarıyla yeni nesil akıllı telefonlar doğal olarak herkese hitap etmiyor. Bu durumun fazlasıyla farkında olan Samsung, cep yakmayacak iki yeni akıllı telefonla, Galaxy J1 ve Galaxy J1 mini ile karşımızda.

Galaxy J1
Samsung Galaxy J1

Yaklaşık iki ay önce Dubai’de sessizce ortaya çıkan Galaxy J1, bir küçük kardeşe kavuşarak Galaxy J1 mini ile Rusya’da tanıtıldı. Galaxy J1; 4,5 inç WVGA Super AMOLED ekrana, 5MP ana kamera ve 2MP ön kameraya, Android 5.1 Lollipop işletim sistemine, 1,3GHz 4 çekirdekli Exynos 3475 yongasetine, LTE bağlantıya, 1GB RAM’e, 8GB depolama alanına ve microSD kart desteğine ve 2050mAh pile sahip bir akıllı telefon.

Galaxy J1 mini ise 4 inç WVGA TFT ekrana, 5MP ana kameraya, VGA ön kameraya, 1,2GHz 4 çekirdekli işlemciye, 768MB RAM’e, 8GB dahili depolama alanına, 1500mAh pile ve microSD kart yuvasına sahip bir mini akıllı telefon.

Galaxy J1 mini
Samsung Galaxy J1 mini

Özelliklerinden de anlaşılabileceği üzere Samsung’un bu cihazları, akıllı telefonlara çok az para vermek isteyen, ya da bu teknolojiyle yeni tanışanlara hitap edecek. Siyah, altın ve beyaz renk seçenekleriyle piyasaya çıkacak olan Galaxy J1 ve Galaxy J1 mini ikilisi şimdilik fiyat ve çıkış tarihi detaylarına sahip değil. Bakalım bu yeni Samsung cihazları ülkemizde de satışta görecek miyiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.