Galaxy S7 edge, 240 fps hızında 720p HD video çekiyor

Samsung Galaxy S7 edge’in 240 fps 720p HD ağır çekim yeteneğini yansıtan YouTube videosuna hayran olacaksınız

Akıllı telefonların video kayıt kabiliyeti her nesilde şaşırtıcı ölçüde gelişiyor. Galaxy serisinin geçtiğimiz yılki modelleri, 4K kalitesinde video çekiyordu ve daha düşük çözünürlükte 120 fps hızında ağır çekim görüntü almayı sağlıyordu. 2015 model Galaxy S6, S6 edge ve Note 5’in arka kameralarının akıllı telefon sektöründeki en yüksek kaliteyi sağladığını düşünüyorduk. Samsung bu sene çıtayı bir kademe daha yükseltiyor ve Galaxy S7 edge ile S7’yi HD ağır çekim özelliğiyle donatıyor.

Samsung’un yeni üst düzey Android modellerini süsleyen arka kamera modülü, önceki nesilde görülen dijital kameradan daha düşük çözünürlüğe sahip. S6, edge, edge+ ve Note 5’in 16 megapiksel çözünürlüklü sensörü, bu yıl 12 megapiksellik algılayıcıyla değiştirildi. Bu sayede piksel başına düşen ışık miktarı arttı. Ortaya çıkan yeni sistem, ışık kalitesinden ödün vermeden ağır çekim video kayıt etmeyi sağlıyor. Bu sayede Galaxy S7 edge 720p HD kalitesinde 240 fps video çekerken zorlanmıyor.

Galaxy S7 edge ve S7'nin yavaşlatılmış  video çekim yeteneğine hayran kalacaksınız.

YouTube’da yayımlanan bir video örneği, Norveçli bir miniğin salıncakta eğlendiği kareleri yansıtıyor. Ağır çekim modu devreye girdiğinde zamanın durduğunu hissedeceksiniz. Bazı kullanıcılar, S7 edge’in HD ağır çekim özelliğinin gerçek 240 fps olmadığını iddia ediyorlar. Video’daki bazı geometrik bozulmaları örnek gösteren kullanıcılar, akıllı telefonun aslında 120 fps görüntü aldığını ve bunu matematiksel yolla 240 fps’e terfi ettirdiğini öne sürüyor. Yöntem ne olursa olsun sonuç etkileyici.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.