Samsung Galaxy Serisi Akıllı Telefonlar Hakkında Resmi Açıklama Geldi

Samsung Electronics tarafından yapılan açıklama Galaxy serisi akıllı telefonların Türkiye’deki akıbetine ışık tutuyor.

Geçtiğimiz günlerde Google ve Rekabet Kurumu arasında yaşanan olayların detaylarını sizlerle paylaşmıştık. İlgili haberlere bu bağlantıdan ve bu bağlantıdan göz atabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse Google’a haksız rekabete yol açtığı gerekçesiyle Rekabet Kurumu tarafından ceza kesilmişti ve Google da bu karar üzerine Türkiye’de piyasaya çıkacak olan Android telefonların lisanslarının iptal edilebileceğini söylemişti. Bu tartışmanın ardından ortaya atılan “Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlar Türkiye pazarından çekiliyor.” iddiaları büyük ses getirdi. Konu hakkında herkes resmi açıklama beklerken Samsung’dan cevap gecikmedi.

Tarafımıza iletildiği haliyle Samsung Electronics’in resmi açıklamasını aşağıdan okuyabilirsiniz:

Kamuoyuna Duyuru

Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.Samsung Electronics Türkiye

İlginizi çekebilir: Galaxy Note 10 Lite Tasarım Fotoğrafları Sızdırıldı