18,4 inç ekranlı Galaxy View tablet GFXBench’te test edildi

IFA 2015’de duyurulan Samsung Galaxy View, 18,4 inç büyüklüğündeki dev ekranıyla GFXBench test platformuna uğradı

Android tablet satışları, akıllı telefon gönderimlerinin oldukça gerisinde seyrediyor. Üreticiler, teknoloji tutkunlarının bu cihazları cep telefonları kadar benimsemelerini sağlayamadılar. Cep telefonlarını neredeyse her yıl değiştiren mobil ürün tüketicisi, tabletlerini yenilemek için birkaç sene kadar bekleyebiliyorlar. Aslına bakarsanız bu durum, dizüstü bilgisayar kullanıcılarının davranışlarına oldukça benzerlik gösteriyor.

samsung-galaxy-view-18-inc-android-tablet

Samsung, tabletlerin akıllı telefonlardan ziyade ultrabook veya diğer dizüstü bilgisayarlarla kıyaslanması gerektiğine karar veren markalar arasına katıldı. Şimdiye dek Galaxy Tab E, A ve S serileriyle tablet alanında varlık gösteren şirket, Galaxy View isimli yeni cihazıyla iPad Pro, Microsoft Surface ve Dell XPS 12 gibi dev ekranlı modellererakip olmaya hazırlanıyor.

İlk olarak IFA 2015 tüketici elektroniği fuarında duyurulan Galaxy View, 18,4 inç büyüklüğünde Full HD kapasitif dokunmatik ekranla donatılıyor. GFXBench platformuna uğrayan Android 5.1.1 işletim sistemli cihaz, 2 GB RAM, 1,6 GHz sekiz çekirdekli 64-bit Exynos 7 Octa serisi işlemci ve ARM MaliT720 GPU içeriyor.

galaxy-view-gfxbench-test

Tabletin dahili hafızası, GFXBench veritabanında 25 GB olarak gösteriliyor. Cihazın 32 GB dahili hafızasının 25 GB kullanılabilir alan sunduğu anlaşılıyor. 2 megapiksel selfie kameralı dev tablet, GFXBench veritabanında görüldüğüne göre, resmi tanıtımı da yakındır.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.