SAPPHIRE Radeon RX 470 ve Radeon RX 460 görüntülendi

SAPPHIRE Radeon RX 470 Platinum Edition ve Radeon RX 460 ekran kartlarının fotoğrafları sosyal medyada görüldü

Çin, dünyanın en büyük teknoloji fabrikalarına ev sahipliği yapıyor. Teknoloji sektörünün en iddialı markaları, geliştirdikleri ürünlerin toplu üretimini bu tesislerde gerçekleştiriyor. SAPPHIRE’in yeni ekran kartları da bu fabrikalardan çıkacak. Kartların tasarımını ortaya koyan ilk görüntüler de Çin’den geldi. Ülkenin en çok kullanıcıya sahip sosyal ağı Baidu’da paylaşılan fotoğraflarda, SAPPHIRE Radeon RX 470 Platinum Edition ve Radeon RX 460 Nitro grafik kartları sergilendi.

Oyuncular, iki kartı da sabırsızlıkla bekliyorlar. AMD Polaris mimarili ekonomik ekran kartları, Haziran’da ABD’de düzenlenen oyun, eğlence ve teknoloji fuarı E3‘te duyurulmuştu. İki grafik kartının teknik özelliklerini Temmuz ayında yapılan sunum sayesinde öğrenme fırsatı bulduk.

Sızdırılan görsellerde yer alan ekran kartları, AMD’nin referans tasarımına son derece benziyor. 470 Platinum Edition’ın siyah renk soğutucu yerine parlak metalik kapakla muhafaza edildiği görülüyor.

SAPPHIRE Radeon RX 470 Platinum Edition özellikler

SAPPHIRE Radeon RX 470 Platinum Edition özellikler - CihazTV

Kartın çalışma frekansı ve bellek miktarı henüz açıklanmadı. Bununla birlikte ürünün referans modelinin 256-bit 4 GB GDDR5 video bellek içerdiğini biliyoruz.

SAPPHIRE Radeon RX 470 Platinum Edition özellikler - CihazTV

Bu modelin yurtdışında 179 dolar fiyatla satılacağı söyleniyor. Özel baskı devreye sahip RX 470 Platinum edition, 4+1 fazlı güç dizaynına sahip. Orta seviye grafik kartı, ek enerji ihtiyacını 6-pin güç bağlantısıyla karşılayacak.

SAPPHIRE Radeon RX 460 Nitro özellikler

SAPPHIRE Radeon RX 460 Nitro özellikler - CihazTV

Bu kart büyük bir ihtimalle MOBA oyuncularını hedefleyen sade bir model olacak. Yani bu modelle Full HD’de tüm oyunları 60 fps çalıştırmayı beklemezseniz iyi edersiniz.

SAPPHIRE Radeon RX 460 Nitro özellikler - CihazTV

Ürünün 2 GB ve 4 GB sürümlere sahip olduğu söyleniyor. İddiaya göre SAPPHIRE, bu modelde stok Radeon soğutucunun yanısıra çift pervaneli soğutucu da sunacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız içinYouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.